Domů » Bleskovky » Insideři dostávají první sestavení Windows 10 Mobile z větve Redstone: Došlo i na několik novinek

Insideři dostávají první sestavení Windows 10 Mobile z větve Redstone: Došlo i na několik novinek

Microsoft včera vydal pro Insidery nové sestavení Windows 10 Mobile, s nímž testovací verze opouští větev Threshold (číslo 10586.xx) a přehupuje se do větve Redstone (aktuálně číslo 14267). Z tohoto důvodu je nejnovější sestavení dostupné pouze pro smartphony Microsoft Lumia 950, 950 XL, 550 a překvapivě také pro Xiaomi Mi4. Počet zařízení se má podle Microsoftu rozšiřovat, zřejmě ale až poté, co na nich dojde k povýšení Windows Phone 8.1 na veřejnou verzi systému Windows 10 Mobile.

Windows10Mobile

První sestavení Redstone na počítačích a tabletech nepřinášela žádné novinky, avšak pro smartphony jich Microsoft hned v počátku několik upekl. Stejně jako na počítačích umí Cortana rychleji vyhledávat přehrávané skladby za pomoci nové ikonky v pravém horním rohu.

cortana-music-search-715x1024

Microsoft také zapracoval na internetovém prohlížeči Microsoft Edge – v adresním řádku lze nově psát tahem a pro vytvoření privátní záložky stačí nově stisknout novou ikonku ve spodním řádku v menu záložek. Při inicializaci stahování souboru se prohlížeč zeptá, zdali tak chcete skutečně učinit, s možností stahování zastavit.

new-tabs-inprivate-1024x784

Nové sestavení napravuje spoustu chyb z předchozí verze, avšak přidává i jednu novou – není možné přijímat notifikace o nových položkách v hlasové schránce. Ta ale jinak funguje normálně, jen je zapotřebí ji manuálně kontrolovat v nastavení.

Pokud se nechcete pouštět do začínající větve Redstone, nabízí Microsoft nový kruh aktualizací pojmenovaný jako Release Preview. Ten prozatím ponechá zařízení na větvi Threshold, která však bude dostat s předstihem chystané aktualizace. Microsoft upozorňuje, že od letošního roku budou probíhat aktualizace skrze rychlý kruh skutečně rychle, a tak se může stát, že nová sestavení budou méně stabilnější a budou obsahovat více chyb. Řešením je přepnout se do pomalého kruhu, nebo právě využít novinky Release Preview.

Continuum pro Windows 10 Mobile se brzy naučí používat vzdálenou plochu

Spekuluje se, že Redstone v pozdějších fázích vylepší i počítačový režim Continuum, který se má dočkat podpory dotykových displejů a displejů s 2K rozlišením (aktuálně je maximum Full HD).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
41 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments