Domů » Bleskovky » V Redmondu tají ledy: balíček Office je dostupný pro všechny Chromebooky

V Redmondu tají ledy: balíček Office je dostupný pro všechny Chromebooky

Chromebooky od Googlu se dlouhodobě potýkají s nezájmem většiny uživatelů. Jejich zaměření primárně na webové služby a jednodušší aplikace značně zmenšuje cílovou skupinu. Problémem je také přílišná provázanost s ekosystémem od Googlu. Ta byla nyní konečně nabourána.

Pokud používáte balíček Microsfot Office, můžete jásat. Dominantní editory textových souborů, tabulek a prezentací jsou nově dostupné také pro všechny Chromebooky. Ten byl sice pro některé vybrané Chromebooky již dostupný, nyní to však vypadá, že se jeho dostupnost rozšířila pro všechny.

Jednu nevýhodu to ovšem má: Office dostupný skrze Play Store je pouze mobilní verzí, nikoli plnohodnotnou desktopovou verzí. Nicméně i tak se jedná o velký vstřícný krok vpřed ze strany Microsoftu. Žabomyší války mezi Googlem a Microsoftem o dostupnost aplikací na jejich platformách ve finále vždy odnesli zákazníci, ať jde o Windows Phone/Mobile, nebo právě o Chromebooky. Možná se konečně dočkáme také aplikací od Googlu v Microsoft Store.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments