Domů » Bleskovky » V Redmondu tají ledy: balíček Office je dostupný pro všechny Chromebooky

V Redmondu tají ledy: balíček Office je dostupný pro všechny Chromebooky

Chromebooky od Googlu se dlouhodobě potýkají s nezájmem většiny uživatelů. Jejich zaměření primárně na webové služby a jednodušší aplikace značně zmenšuje cílovou skupinu. Problémem je také přílišná provázanost s ekosystémem od Googlu. Ta byla nyní konečně nabourána.


Pokud používáte balíček Microsfot Office, můžete jásat. Dominantní editory textových souborů, tabulek a prezentací jsou nově dostupné také pro všechny Chromebooky. Ten byl sice pro některé vybrané Chromebooky již dostupný, nyní to však vypadá, že se jeho dostupnost rozšířila pro všechny.

Stylový fitness náramek Honor Band 5

Jednu nevýhodu to ovšem má: Office dostupný skrze Play Store je pouze mobilní verzí, nikoli plnohodnotnou desktopovou verzí. Nicméně i tak se jedná o velký vstřícný krok vpřed ze strany Microsoftu. Žabomyší války mezi Googlem a Microsoftem o dostupnost aplikací na jejich platformách ve finále vždy odnesli zákazníci, ať jde o Windows Phone/Mobile, nebo právě o Chromebooky. Možná se konečně dočkáme také aplikací od Googlu v Microsoft Store.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

9 komentářů

 1. Karel Endler (neregistrovaný)

  „Chromebooky od Googlu se dlouhodobě potýkají s nezájmem většiny uživatelů.“ Díky. Jste jediný český server, který se to nebojí napsat naplno. Všude jinde se dočtu, jak jsou Chromebooky oblíbené, jak se prodávají jako housky na krámě, jak překonávají v prodejích počítače s Windows… ale zatím jsem ChromeOS tak nějak marně hledal třeba na NetMarketShare. A to se tak skvěle prodává už pěkných pár let…

  • Q (neregistrovaný)

   petr si typicky XXXXX, odvadzas pozornost tym, ze zautocis, aby si zahmlil situaciu a hlavne – vsetko chapes ciernobielo – diabol Microsoft proti spravodlivemu zvysku sveta, hahaha. Chlape, si v mysleni uviazol niekde v roku 2010 a nevies sa pohnut dalej! Nadellova vizia je, ze MS bude robit vsetko, co im prinesie nejaky prospech (rozumej bubaky), takze asi v niektorych oblastiach sa Chromebooky pouzivaju aj ked su globalne minoritne, ale napriek tomu sa Microsoftu oplati na ne Office portovat. V Europe ani nie, ale vraj v skolstve v USA hej, skoly ich kupuju pre studentov do ucbni a tak.

  • Petr2 (neregistrovaný)

   Proc to pises mne? To napis Karlovi. Ja tohle samozrejme vim.

  • 123 (neregistrovaný)

   NetMarketShare započítává Chrome OS do Linuxu, který dosahuje 3%. Chromebooky určitě nedosahují prodejů všech notebooků s Windows avšak prodeje Surface booků od Microsoftu podle všeho překonávají. Kvůli nepříjemnému nárůstu zájmu vypustil Microsoft omezené Windows 10 S.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *