Domů » Bleskovky » Redmi Watch nabízí slušnou výdrž, voděodolnost a podporu mobilních plateb

Redmi Watch nabízí slušnou výdrž, voděodolnost a podporu mobilních plateb

Značka Redmi včera představila tři nové smartphony z populární řady Redmi Note, a kromě toho odhalila světu i své první „chytré“ hodinky. Jmenují se Redmi Watch a zaujmou zajímavým mixem designu, výbavy a ceny.

redmi watch 4

Redmi Watch: dostupné a dobře vypadající hodinky

Redmi Watch jsou hodinky s obdélníkovým dotykovým displejem o úhlopříčce 1,4“ a rozlišení 320 × 320 pixelů. Okolo displeje jsou poměrně široké rámečky, což ale v dané cenové kategorii nijak nepřekvapí. Zobrazovač je dotykový, k ovládání také poslouží hardwarové tlačítko na pravé straně.

redmi watch 1

Tělo hodinek je plastové, zaujme přísně rovnými boky a barevnými variacemi – hodinky se budou prodávat v černé, modré a bílé barvě, ve stejných barvách budou k dispozici i řemínky, které navíc ještě seženete v zelené a růžové.

redmi watch 2

Hodinky nabídnou všechny funkce, které byste od nich čekali, ukáží notifikace ze smartphonu, změří vám tep, sportovní aktivity a spánek. V aplikaci Mi Fit si můžete vybrat z více než 120 ciferníků. Drobou třešničkou navíc je přítomnost NFC pro mobilní platby, ale patrně bude omezena pouze na čínské platební systémy. Hodinky se chlubí voděodolností 50m.

redmi watch 3

Redmi Watch vydrží při běžném provozu nabité jeden týden, v režimu spoření energie se výdrž natáhne až na 12 dní. Nabíjení obstarává proprietární dobíjecí kolébka, které dobití „do plných“ zabere dvě hodiny.

Cena a dostupnost

Redmi Watch se začnou prodávat v Číně 1. prosince, cena je stanovena na 299 CNY (asi 1 tisíc korun bez DPH). O globálních ambicích Redmi Watch zatím nemáme žádné infomrace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. se chlubí mobilními platbami, které ale tak nějak nefungují :-D. opravdu třešnička na dortu…
    Android a mobilní platby z hodinek… pohádky.

  2. NFC nejisté, takže možná k ničemu a jen to zvyšuje cenu. Na Aliexpress jsem nenašel levněji než 55 dolarů, což je podstatně víc, než udávaných 1000 kč

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).