Domů » Bleskovky » Redmi Note 10 se blíží. Známe datum premiéry i klíčové parametry

Redmi Note 10 se blíží. Známe datum premiéry i klíčové parametry

Oblíbená řada Redmi Note, kterou vyrábí společnost Xiaomi, se brzy rozroste o nové řadové modely s pořadovým číslem 10. Premiéra se odehraje nejdříve v Indii, ovšem lze předpokládat, že rodina telefonů Redmi Note 10 nemine ani globální trh.

Premiéra už za dva týdny

Nejprve vás seznámíme s oficiálními věcmi, které pocházejí přímo od Redmi. Nová řada Redmi Note 10 bude odhalena 4. března letošního roku.

Podle zveřejněných upoutávek se můžeme těšit na zbrusu nový design, lehčí a tenčí konstrukci splňující krytí IP52 (stříkající voda), herní čipset od Qualcommu, větší baterii s rychlejším nabíjením, audio ve vysokém rozlišení a vylepšenou haptickou odezvu.

Podle neoficiálních informací se můžeme těšit hned na čtyři modely:

  • Redmi Note 10
  • Redmi Note 10 5G
  • Redmi Note 10 Pro
  • Redmi Note 10 Pro 5G

Základní varianta Redmi Note 10 Pro má dostat solidní výbavu, kterou bude tvořit čipset Qualcomm Snapdragon 732G, 120Hz displej, 5050mAh baterie a kamera se čtyřmi čočkami s hlavním 64Mpx snímačem. U varianty 5G se spekuluje o čipsetu Qualcomm Snapdragon 750G a 108Mpx fotoaparátu.

Základní Redmi Note 10 bez 5G konektivity má nabídnout 6,5“ Full HD+ displej, 6000mAh baterii s rychlým 22,5W nabíjením a trojitý fotoaparát na zádech.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Odporúčam dávať menej textu do článkov, text príliš odvadza pozornosť od reklám. Pridajte reklamy, hodnotné články netreba…

    Samozrejme je to irónia. Blokujeme Vaše medium, strata času.

  2. Porad cekam na nejaky levny cinsky telefon s bezdratovym nabijenim…ale zase to vypada jen na vice fotaku, vice Megapixelu a vice Wattu na nabijecce…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).