Redmi Note 10 se blíží. Známe datum premiéry i klíčové parametry

800 600 Xiaomi Redmi Note 9

Oblíbená řada Redmi Note, kterou vyrábí společnost Xiaomi, se brzy rozroste o nové řadové modely s pořadovým číslem 10. Premiéra se odehraje nejdříve v Indii, ovšem lze předpokládat, že rodina telefonů Redmi Note 10 nemine ani globální trh.

Premiéra už za dva týdny

Nejprve vás seznámíme s oficiálními věcmi, které pocházejí přímo od Redmi. Nová řada Redmi Note 10 bude odhalena 4. března letošního roku.

Podle zveřejněných upoutávek se můžeme těšit na zbrusu nový design, lehčí a tenčí konstrukci splňující krytí IP52 (stříkající voda), herní čipset od Qualcommu, větší baterii s rychlejším nabíjením, audio ve vysokém rozlišení a vylepšenou haptickou odezvu.

Podle neoficiálních informací se můžeme těšit hned na čtyři modely:

  • Redmi Note 10
  • Redmi Note 10 5G
  • Redmi Note 10 Pro
  • Redmi Note 10 Pro 5G

Základní varianta Redmi Note 10 Pro má dostat solidní výbavu, kterou bude tvořit čipset Qualcomm Snapdragon 732G, 120Hz displej, 5050mAh baterie a kamera se čtyřmi čočkami s hlavním 64Mpx snímačem. U varianty 5G se spekuluje o čipsetu Qualcomm Snapdragon 750G a 108Mpx fotoaparátu.

Základní Redmi Note 10 bez 5G konektivity má nabídnout 6,5“ Full HD+ displej, 6000mAh baterii s rychlým 22,5W nabíjením a trojitý fotoaparát na zádech.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku