Domů » Bleskovky » Redmi Note 10: fotografie krabiček potvrzují design a vysoké rozlišení fotoaparátu

Redmi Note 10: fotografie krabiček potvrzují design a vysoké rozlišení fotoaparátu

Už příští týden bude odhalena nová řada smartphonů Redmi Note 10, kterou pravděpodobně budou tvořit čtyři různé modely. Šéf indického zastoupení Xiaomi Manu Kumar Jain krátce před premiérou zapózoval s prodejní krabičkou nejvyššího modelu řady a odhalil tak některé detaily.

Redmi Note 10: nejvyšší model dostane velký 108Mpx snímač

Fotografie balení prozrazuje vzhled telefonu i rozlišení hlavního fotoaparátu, které bude 108 megapixelů. Redmi použije 1/1,52“ senzor Samsung HM2, se kterým jsme se mohli setkat například v čerstvě představeném vlajkovém smartphonu Redmi K40 Pro+.

redmi note 10

Podle fotky krabičky se můžeme těšit na celkem 3–4 fotoaparáty vzadu a jeden v otvoru displeje vpředu. Telefon má růžovo-zlatou barvu, ale určitě se můžeme těšit i na jiné barevné varianty.

Na internet se dostala i fotografie krabičky základního Redmi 10. Ta potvrzuje přítomnost 48Mpx fotoaparátu, který doprovodí další tři snímače. Z renderu je patrné, že rámečky okolo displeje budou trochu širší, stejně tak bude i větší otvor pro selfie kamerku zabudovaný do AMOLED displeje s Full HD+ rozlišením.

redmi note 10 3 1

Premiéra smartphonů Redmi Note 10 se odehraje příští týden 4. března v Indii, ale předpokládáme, že se tyto telefony dostanou i na globální trh.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Chválím uvedení typu fotočipu v článku… doplním ještě aku 4800 mAh, což je bohužel trochu méně než u předchůdce (5020 mAh), ale tak pořád lepší, než třeba 4500 mAh. CPU bohužel opět MTK, Qualcommu se dočkáme jen na Pro verzích, které zřejmě budou mít aku 5050 mAh.

  2. Tak jsem zvědav co nám toho 4. března ukážou. Docela se na to těším.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).