Domů » Bleskovky » Redmi 10 oficiálně: i levný telefon může nabídnout 90Hz displej a 50Mpx fotoaparát

Redmi 10 oficiálně: i levný telefon může nabídnout 90Hz displej a 50Mpx fotoaparát

Redmi bylo dříve produktovou řadou levných smartphonů od Xiaomi, před třemi lety se však z Redmi stala samostatně fungující značka, která nadále pokračuje v dříve nastoleném trendu – nabízet levné smartphony s lepší výbavou než konkurence. Řada základních modelů Redmi se postupně rozrostla doširoka, dnes byl potichu představen „výroční“ model Redmi 10.

Redmi 10 1 1

Redmi 10: poprvé s vyšší obnovovací frekvencí

Redmi 10 na první pohled svůj původ nezapře, obzvláště design fotomodulu odkazuje na dřívější smartphony čínské značky. Jak to u levných smartphonů bývá, výrobce nešetřil na počtu čoček fotoaparátu, ovšem z hlediska použitelnosti můžete rovnou dvě z nich zakrýt lepicí páskou – s 2megapixelovými kamerami pro makro a hloubku žádné zázraky neuděláte. Zato hlavní fotoaparát s rozlišením 50 Mpx vzbuzuje naděje a k zahození nemusí být ani 8Mpx „širokáč“.

Redmi 10 2 1

8 megapixelů má i selfie kamerka umístěná do otvoru displeje nahoře uprostřed. Kamerku můžete použít i k odemykání telefonu, druhou možností je použití čtečky otisků prstů v zamykacím tlačítku na boku. Zobrazovač samotný má úhlopříčku 6,5“, rozlišení Full HD+ a jako vůbec poprvé v historii levných smartphonů Redmi nabízí zvýšenou obnovovací frekvenci displeje. Díky funkci AdaptiveSync může dle potřeby automaticky přepínat mezi frekvencemi 45, 60 a 90 Hz. K dokreslení plnohodnotného audiovizuálního zážitku nechybějí ani stereo reproduktory, pokud však upřednostňujete zvuk do sluchátek, potěší vás přítomnost 3,5mm jacku.

Redmi 10 5 1

Poslouží i jako „powerbanka“

Srdcem Redmi 10 je čipset MediaTek Helio G88, který je doplněný o 4 nebo 6 GB RAM. Vnitřní úložiště můžete dostat v kapacitách 64 nebo 128 GB, což je však finální hodnota, slot na paměťové karty chybí. Akumulátor v telefonu má kapacitu 5000 mAh a můžete jej dobíjet výkonem až 18 Wattů, v balení dokonce najdete ještě silnější 22,5W nabíječku. Redmi 10 dokonce poslouží i jako „powerbanka“, s energií se dokáže po kabelu rozdělit výkonem až 9 Wattů.

Tělo Redmi 10 je vyrobeno z plastu, má rozměry 161,95 × 75,53 × 8,92 mm a hmotnost 181 gramů. Xiaomi bude telefon nabízet v šedé, bílé a modré barvě. Operačním systémem je Android 11 zahalený do prostředí MIUI 12.5.

Cena a dostupnost

Redmi 10 bude v Číně nabízen od 20. srpna, ceny jednotlivých paměťových variant jsou následující:

  • 4/64 GB za 180 USD (asi 3 900 korun bez DPH)
  • 4/128 GB za 200 USD (asi 4 400 korun bez DPH)
  • 6/128 GB za 220 USD (asi 4 800 korun bez DPH)

Dostupnost v ČR ještě nemáme potvrzenou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Těch 90Hz tam je beztak interpolovanejch. Klasickej Číňan. Co jinýho bychom mohli čekat. Na druhou stranu, ten fotoaparát bude možná fakt dobrej.

    • Ty seš taky asi interpolovanej, viď? Na Huawei mi nesahej. Dělaj kvalitní telefony.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).