Domů » Recenze » Recenze internetové televize SledovaniTV: pohodlný přístup k vysílání odkudkoliv

Recenze internetové televize SledovaniTV: pohodlný přístup k vysílání odkudkoliv

S přechodem České republiky na nový standard vysílání pro mnohé domácnosti vyvstala otázka, zda koupit set-top box, či rovnou novou televizi. Ať už jste se rozhodli jakkoli, tak především mezi mladými je častá ještě jedna odpověď – ani jedno. Pozemní vysílání nepatří mezi nejoblíbenější, především kvůli vysokému počtu reklam a nemožnosti zvolit si, co právě chcete sledovat.

sledovani tv 2
Nahradí SledovaniTV váš set-top box či satelit?

Služby jako HBO GO či Netflix pozemnímu vysílání zdatně konkurují, nicméně nenajde na nich všechno. Třeba takové sportovní přenosy si na Netflixu pustíte jen těžko. I pro tyto případy stoji za to zvážit internetovou televizi. Vyzkoušeli jsme jedno z nejlepších řešení na trhu – SledovaniTV. Jak tahle služba obstála?

Jak SledovaniTV funguje?

Jak již název napovídá, pro přehrávání nepotřebujete žádný kabel, anténu nebo satelit, ale vystačíte si s obyčejným internetem (datovými přenosy). Po registraci na stránkách sledovanitv.cz stačí zvolit jeden ze tří balíčků, který bude definovat nejen měsíční poplatek, ale především množství dostupných kanálů a dostupných služeb.

sledovaniTV screen 13
Základní výběr kanálů je poměrně široký

Balíček Základ nabídne 82 programů, možnost nahrávat 25 hodin záznamu a sledovat programy až 7 dní nazpět, to vše na 2 chytrých zařízeních ve Full HD kvalitě za 199 Kč měsíčně. Balíček Standard obsahuje 127 kanálů, 50 hodin nahrávek a všechny výhody nižší verze a k tomu navíc přihodí 30 filmů od Edisonline za 399 Kč měsíčně. Nejvyšší balíček Premium láká 163 kanálů, 120 hodin nahrávek a všechny výhody nižších předplatných a k tomu navíc přihodí vysílání ve 4K, 30 filmů od Edisonline a 99 filmů od Filmbox OD a předplatné HBO GO, to vše za cenu 799 Kč měsíčně.

sledovaniTV screen 03
Lišta oblíbených kanálů vám umožní rychle přepnout program

Jestli mě něco na výběru kanálů na SledovaniTV omezuje, je to možnost namíchat si zcela vlastní balíček. Osobně například nestojím o standardní nabídku českých televizních programů či specializované filmové kanály, na druhou stranu bych ocenil mít k dispozici všechny sportovní a některé zahraniční stanice. V rámci balíčku Mých 7 si můžete namíchat kanály dle vaší chuti, na výběr ale máte pouze ze 34 stanic.

Nevýhoda doplňkového balíčku Mých 7 je totiž ta, že jej nelze koupit samostatně za 165 Kč/měsíčně, ale musíte k tomu mít alespoň balíček Základ. Například za čistě sportovní balíček si poté navíc připlatíte 189 Kč/měsíc.

Poměrně zajímavou možností, jak se k SledovaniTV dostat, je například skrze lokální poskytovatele internetu. Někteří, především menší, poskytovatelé bezdrátového internetu totiž k připojení samotnému nabízí také balíček Standard v ceně. IPTV tak lze získat poměrně snadno za přijatelnější cenu.

sledovaniTV screen 02
Pořady můžete přehrávat zpětně, či si je nechat nahrát

SledovaniTV přehrajete takřka na všem

Jestli máte obavy, zda si programy SledovaniTV zvládnete přehrát, pak jsou s největší pravděpodobností liché. Z televizí je dostupná aplikace pro AndroidTV, Samsung Tizen, LG WebOS či Panasonic.

SledovaniTV platformy

Nechybí ani podpora smart boxů přímo od SledovaniTV, AndroidTV, Amazon FireTV či Apple TV, mobilních systémů s Androidem, iOS či dokonce Windows Mobile (!) a také všech běžných webových prohlížečů. Radost budou mít také majitelé Google Chromecast, který je rovněž podporován.

Dostupnost po celé EU

Pouštět televizi z internetu ale zvládne spousta služeb, co dalšího může SledovaniTV nabídnout? Kromě již zmíněného zpětného přehrávání a nastavení nahrávání až 120 hodin záznamu, je zajímavá možnost přepnout na vybraných kanálech na původní zvukovou stopu či dostupnost SledovaniTV v celé Evropské unii. K zahození není ani nízký datový tok, který nevycucá celý váš datový balíček v řádu minut.

K samotnému sledování musí váš internet splnit alespoň minimální požadavky, aby byl zajištěn ten správný komfort. Pro sledování v SD kvalitě je zapotřebí minimálně rychlost internetu 1,2 Mbit/s, pro HD poté potřebujete alespoň 3 Mbit/s. Zajímavostí je nabídka operátora Vodafone, který v rámci balíčku Video Pass neodečítá „prokoukaná data“ z vašeho limitu.

Co se týče samotné nabídky kanálů – pokud vám stačí to, co byste jinak naladili i na anténu, bohatě si vystačíte se základním balíčkem. Zajímavostí je, že součástí nejlevnějšího balíčku jsou také zahraniční stanice, jako je BBC World News, Russia Today či ORF.

Standard rozšiřuje nabídku kanálů především o kanály filmové, sportovní a pro děti, včetně 55 rádií. V balíčku Premium pak dostanete celou nálož, včetně Eurosportu, HBO, AMC nebo slušné řádky erotických kanálů.

Mobilní aplikace

Nyní už ale k samotné mobilní aplikaci, respektive k verzi pro systém Android. Ta by dle mého názoru potřebovala vylepšit, což každopádně platí také o aplikacích pro televizory. V mobilní aplikaci můžete ihned z hlavní nabídky pokračovat v přehrávání z minula, rychle se dostat na oblíbené kanály či si pustit nějaký film či dokument, pakliže máte některý z vyšších balíčků.

Trochu chaotické jsou pak ikony v horní části, respektive jejich funkcionalita. Pod hamburger nabídkou najdete výpis televizních kanálů a na nich aktuálně přehrávaných pořadů. Kanály můžete rovněž rychle vyhledávat či se překliknout na časovou osu všech kanálů. Právě toto tlačítko je duplikováno, neboť ho naleznete také v hlavní nabídce. Rovněž se můžete rychle přepnout na rádia, nabídku filmů a nahrané pořady.

V hlavní nabídce jsou k dispozici ještě dvě ikony, které vás rychle zavedou na časovou osu všech kanálů a umožní rychle sdílet obraz skrze Chromecast. Pod třemi tečkami najdete hlubší nastavení, které nicméně není bůhvíjak podrobné. Nastavit zde můžete například režim obraz v obraze, kvalitu přehrávání, vynucení přehrávání pouze přes Wi-Fi či možnost zapnout HEVC (H.265) kodek.

SledovaniTV: nový, vylepšený přehrávač pro iPhone

Majitelé iPhonů a iPadů mají v tomto případě výhodu, jelikož pro ty už je dostupná zcela nová verze aplikace SledovaniTV s výrazně hezčím a především intuitivnějším designem. V tomto videu si můžete prohlédnout, jak vypadá verze optimalizovaná přímo pro prostorný displej iPadu.

‎sledovani.tv
‎sledovani.tv

Uživatelské prostředí by zasloužilo vylepšit

Celkově ale aplikace po vizuální stránce nepůsobí zrovna dvakrát lákavě. Konkurence, jako třeba KukiTV, je na tom co do vizuální přitažlivosti a uživatelského komfortu mnohem lépe. Některé drobné nedotaženosti vás poté budou štvát na denním pořádku. Kupříkladu pokud se po spuštění kanálu chcete znovu podívat na časovou osu, musíte si na ní kanál znovu najít. Pokud jej máte až někde úplně naspod, budete šoupat prstem po displeji hodně dlouho.

sledovaniTV screen 09
Uživatelské prostředí by potřebovalo vylepšit

To ani nemluvím o některých chybách, které mohou technicky méně zdatné doslova paralyzovat. Na televizi Samsung se mi několikrát stalo, že aplikace SledovaniTV prostě zamrzla a bylo potřeba ji manuálně ukončit – nestačilo pouze vypnout a zapnout televizor.

sledovani tv 1
Na televizi Samsung aplikace občas zamrzne

Vzhledem k tomu, že vynucené ukončení aplikace není na Tizen OS řešeno zrovna intuitivně, tak si dovedu představit, že to může nejednoho uživatele pořádně namíchnout. Nemluvě o rychlosti načítání programů, která se bohužel klasickému pozemnímu vysílání stále nemůže rovnat.

Závěrečné hodnocení

Pokud uvažujete o kompletním přechodu na internetovou televizi, či jen hledáte doplněk ke stávajícímu pozemnímu vysílání, tak není SledovaniTV vůbec špatná volba. V základním balíčku se jedná o jedno z nejlevnějších řešení na trhu. Za příplatek je poté široká nabídka programů, rádiových stanic, možnost nahrávání, filmy a dokumenty kdykoli k přehrání či dokonce HBO GO v nejvyšší variantě.

sledovani tv 3
Aplikaci SledovaniTV i přes nedostatky můžu doporučit

Nevýhodou je lehce zastaralé uživatelské prostředí, které se vskutku nehodí pro službu 21. století. Trochu mi to připomíná loňskou situaci u konkurenční televize Kuki, která následně přišla s velice povedeným redesignem.

Zamrzí také omezený výběr televizních kanálů do balíčku dle vlastního uvážení či občasné zamrzání aplikace na televizorech. Nepotěší ani pomalejší načítání programů. Celkově jde ale i přes mírné nedostatky o velmi povedenou službu, kterou můžeme s klidným svědomím doporučit.

SledovaniTV

8.7

Uživatelské rozhraní

6.9/10

Nabídka kanálů a služeb

9.1/10

Dostupnost na zařízeních

9.9/10

Cena

9.0/10

Klady (+)

 • přijatelná cena
 • široký výběr kanálů
 • možnost nahrávání filmů a seriálů
 • široká podpora chytrých televizorů a smart boxů
 • doprovodná nabídka filmů a dokumentů
 • design iOS aplikace

Zápory (–)

 • design aplikace pro Android
 • pomalejší načítání a přepínání programů
 • občasné zamrzání
 • omezený výběr kanálů do vlastního balíčku

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

15 komentářů

 1. SledovaniTV používám už cca 3 roky – základní balíček mám v ceně připojení k internetu od lokálního poskytovatele (viz článek). S výsledky recenze souhlasím, mám podobné zkušenosti, za největší slabinu považuji ne příliš spolehlivou aplikaci pro Android (využívám v Android mediaboxu připojenému ke starší TV bez DVB-T2 přes HDMI).
  Ještě bych doplnil možnost o které se v recenzi nepíše (a bohužel její popis zmizel i ze základních www stránek) – pokud máte registrační údaje (jméno, heslo) existuje možnost odkazovat se přímo na playlist s TV programy a to přímo z VLC přehrávače.
  Odkaz na playlist vypadá takto:
  [odkaz]

  Je možné si vytvořit přímo zástupce VLC s odkazem na playlist po jehož otevření se spustí VLC a současně se otevře playlist, resp. první program v něm (ČT1), seznam programů je potom dostupný pod položkou Seznam skladeb ve VLC (Zobrazit >> Seznam skladeb) nebo CTRL+L

  Cesta v zástupci může potom vypadat např. takto:
  „C:\Program Files\VideoLAN\VLC\vlc.exe“ [odkaz]

  • SledovaniTV umožňuje také ukládat do nahrávek rozhlasové pořady, což je skvělá věc. Bohužel je tento segment vývojáři SledovaniTV poněkud opomíjen. Až se mi zdá, že rádia poslouchám jen já. Nedokážu si totiž jinak vysvětlit, proč za ty roky ještě nepřibyl na webové stránce v horní liště odkaz na program rádií. Dále mi vadí, že nemohu rádio poslouchat na androidu při vypnutém displeji. Nebo proč nemohu rádio poslat na Chromecast Audio. Nebo proč nemohu pustit rozhlasovou nahrávku na chytré tv Samsung. Přitom ji televizor přehrávat umí, což občas i udělá, když po přehrávané tv nahrávce následuje v pořadí nahrávka z rádia. Ručně ji vybrat a spustit však nelze. Nebo proč nevidím na webovém přehrávači rádia odehraný a ani celkový čas těžko se tak odhaduje místo pro přeskočení části pořadu. Jsou to dlouholeté drobné chyby, které mě jen utvrdily v tom, že rádio už nikdo neposlouchá a pozornost mu nevěnují už ani vývojáři, ačkoliv by si, vzhledem ke stejně rychlému ukusování prostoru pro nahrávky jako tv pořady nehledě na nižší bitrate, zasloužilo jistě více.

 2. Sledování TV používám už aspoň 6 let. Jelo to už na starých LG telkach a slabým netu. Doteď je ta původní appka rychlejší než ta 2.0 (mluvím o webos). Celou dobu jedu přes Vodafone, platilo se 59kc za základ (60kanalu), pak se o tom zmínili na mobilmanii a platí se nove 89kc. Já si platím jen HBO balíček ( HBOGO + HBO 1,2,3), je k tomu ČT která se na dovolenou v zahraničí hodí. Za mě nejlepší řešení pokud nemate dvb-t2 a neřešíte ligu mistrů. Ještě detail, každý provider má jinak nastavený balíčky než jsou přímo u sledovánítv.

 3. Hi
  Ja používam apku na AppleTV vo Viedni.
  Nedávno mala aktualizáciu na tvOS a teraz mi plne vyhovuje.
  Po dotykovom ovládači prejdem prstom zľava do prava a vysunie sa po pravej strane lišta s programami na prepínanie programov. Prejdem po dotykovom ovládači z prava do ľava a vysunie sa lišta čo práve pozerám čo nasleduje aký program …
  Predtým to prepínanie programov bolo krkolomné, teraz to chodí ako blesk.
  V podstate som skúšal i né apky od iných TV poskytovateľov, ale teraz po poslednej aktualizácii k nej nemám výhrady a zdá sa mi teraz najlepšia.

 4. Vůbec by nevadilo, kdybyste stvořili i nějakou recenzi na televizi. Teď mám Xiaomi Mi Smart TV 4S 43″ (L43M5-5ASP) od Conrad CZ (v jiných osvědčených shopech nemají nebo za šílenou cenu) a musím říct, že NAPROSTÁ PECKA. To jsem nečekal, že smartTV může být tak rychlá navíc s Androidem (na kterém lze navíc přes apkáčka rozběhnout i klasické androidí apky a pouštět pohodlně např. přes postarší Sideload Launcher). Opravdu vyzkoušejte, napište recenzi!

  • EDIT: Tak už nemají ani tam 😀 Za víc jak týden tedy zmizlo víc jak 70 kusů… no nedivím se, ta telka je fakt pecka!

  • Úhlopříčka k smíchu, rozlišení k smíchu, ale hlavně, že je SMART a pustím si tam android aplikace. Po ničem jiným u televize netoužím…

   • QAM:
    Tak samozřejmě to není pro televizní experty, co si nekupují televizi za cenu pod 50 tis. Kč 😀

   • A s úhlopříčkou minimálně aspoň tak 2 metry co? 😀 Já vím, radši 3, že jo? 😀

   • _qam_ Nikdo nemůže za to, že už máš 6-ti dioptrické popelníky, takže 3 metry je pro tebe ideál a nejlépe ze vzdálenosti 1 metr. 🤣 Hodnocení a potřeby raději přenechej na mladší a produktivnějsí.

   • Ještě bych rád dodal, že třeba kolega, který vyzkoušel několik tv boxů také nakonec nejvíce byl spokojený s tím od Xiaomi. Prostě kvalita a užitnost (tj. že nemáte 100 chutí s tím švihnout o zem, což je u tv zařízení s Androidem vcelku běžné 😀 ) za rozumnou cenu, samozřejmě pro lidi, kteří jsou BĚŽNÍ uživatelé, ne perfekcionisti 😉

   • Já nevím kucí, když chodíte do kina (nevím jestli to pro dědka a podprůměrného automechanika je dost produktivní) tak taky nadáváte všem do slepců? 43″ z 2 metrů je zažítek odpovídající přibližně rektálnímu vyšetření.
    Dneska jsou pomalu i monitory větší, ale chápu, že pro dědky, co sledovaly 10″ CRTčka to pořád působí velkolepě.
    Pro člověka, co příjmá pokrok a nezůstává u 10 let starého nepodporované Samsungu a večer neonanuje nad mrtvým WP, je tohle už za zenitem.

   • Ano, tak pro tebe je pokrok ve tvých dědkovských dioptriích, do toho ještě netahej ostatní.🤣 Na kino se nevymlouvej, tam stejně vidíš jen z první řady. 😁 Aspoň to máš se svojí prostatou blízko na záchod.

 5. QAM:
  No to je ono, já v obyváku nechci provozovat kino 😀 Stejně jako třeba od sluchátek nepotřebuji, aby hrály jak kdybych byl někde na koncertu a ještě přímo na pódiu 😀 Jinak takhle velký monitor jsem teda neviděl ani u hráčů 😀 Vyjímka byl jeden architekt, ale ten to používá k PRÁCI. No zpět k tématu… běžný člověk fakt nepotřebuje v obyváku stejný zážitek jak na nějaké „wow prezentaci“ nejnovějšího Samsungu apod.

 6. Máme cca5,5roku.V zahraničí funguje,ale jen minimum programů…..Nejedou Novy,Primy…..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).