Realme GT 5G je supersport mezi smartphony: je vysoce výkonný a můžete jej mít v kůži

Realme GT 5G 2

Značka Realme, která patří čínské společnosti Oppo, dnes představila svůj aktuálně nejvýkonnější smartphone. Byl vyvíjen pod kódovým označením Race, avšak jeho prodejní jméno je Realme GT 5G. Termíny ze světa automobilového závodění nebyly použity jen tak, tento telefon je totiž opravdu rychlý supersport.

Realme GT 5G: rychlý displej, procesor, nabíjení i mobilní data

Realme GT 5G na první pohled nepůsobí jako závodník, leckterý herní smartphone by jej na tuningovém srazu sebral všechny vavříny za design. Vpředu sklo, vzadu sklo, mezitím rámeček z hliníku, tohle jsme viděli už mnohokrát. Značka Realme nicméně nechce, aby její vrcholový model byl obyčejná tuctovka, a modrý a šedý model se skleněnými zády doplnila originálně vypadající variantou se zády z veganské kůže ve žluté barvě. S touto verzí rozhodně v davu nezapadnete.

Realme GT 5G 3

Čelní stranu telefonu vyplňuje 6,43“ displej s Full HD+ rozlišením. Jedná se o AMOLED zobrazovač od Samsungu, který se pyšní obnovovací frekvencí 120 Hz, dotyk je dokonce samplován ve frekvenci 360 Hz. Hráči budou z tohoto zobrazovače nadšení, ovšem radost udělá i při prohlížení multimédií, panel totiž umí zobrazit 100 procent barev ve spektru DCI-P3, navíc se pyšní vysokým jasem 1 200 nitů. Díky tenkým rámečkům a titěrnému otvoru pro 16Mpx selfie kameru zabírá zobrazovač 91,7 procent čelní plochy.

Realme GT 5G 6

Ze zadní strany vystupuje obdélníkový fotomodul obsahující tři samostatné kamery. Konfigurace je následující:

  • Hlavní fotoaparát s rozlišením 64 megapixelů a světelností f/1.8
  • Širokoúhlá kamera s rozlišením 8 megapixelů, světelností f/2.3 a úhlem záběru 119°
  • Makro kamerka s rozlišením 2 Mpx

Škoda že výrobce do smartphonu nepřidal i teleobjektiv, jehož absence trochu sráží fotografické schopnosti tohoto telefonu.

Dobře uchlazený Snapdragon 888

Kde Realme GT 5G ztrácí ve fotografii, získává ve výkonu. O pohon se totiž stará výkonný čipset Qualcomm Snapdragon 888 chlazený měděnou výparníkovou komorou a velkoplošným chladičem, který údajně dokáže snížit teplotu čipsetu až o 15 stupňů.

Hráče rovněž potěší lineární vibrační motorek a slušná porce operační paměti – 8 nebo 12 GB. Prostředí telefonu obsahuje tzv. GT mód, který na jeden stisk zvýší výkon, přidá dynamické a zvukové efekty vycházející se stereo reproduktorů a aktivuje 4D vibrace.

Samozřejmostí je i podpora rychlých dat, která si můžete užít na dvou SIM kartách. Slot na paměťové karty chybí, vystačit si musíte se 128 nebo 256 GB interní paměti. Akumulátor má kapacitu 4 500 mAh a lze jej dobíjet výkonem až 65 Wattů, bezdrátové nabíjení bohužel přítomné není.

Realme GT 5G 1

Tradiční posluchače hudby alespoň potěší sluchátkový konektor, telefon se pyšní certifikací Dolby Atmos a přehráváním audia ve vysokém rozlišení. Čtečku otisků prstů na těle telefonu nehledejte, je integrovaná do displeje. Operačním systémem je Android 11 obalený prostředím Realme UI 2.0.

Cena a dostupnost

Realme GT 5G půjde do prodeje v Číně příští týden 10. března, ceny jsou následující:

  • Varianta 8/128 GB za 2 799 CNY (asi 9 500 korun bez DPH)
  • Varianta 12/256 GB za 3 299 CNY (zhruba 11 111 korun bez DPH)

Podle našich zdrojů by se Realme GT 5G měl objevit i na našem trhu, pravděpodobně na konci druhého čtvrtletí (červen). Česká cena je prozatím neznámá.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku