TOPlist

Realme C55 přináší obdobu dynamického ostrova do světa Androidu

Realme C55 1
  • Realme C55 je elegantní telefon nižší střední třídy
  • Láká na softwarovou specialitu Mini Capsule, která připomíná jablečný Dynamic Island

Značka Realme, která patří čínské společnosti Oppo, dnes představila nový smartphone s označením Realme C55. Na první pohled se jedná o poměrně obyčejný telefon nižší střední třídy, ovšem disponuje jednou softwarovou zvláštností, u níž se výrobce zjevně inspiroval u nejdražších iPhonů současnosti.

Realme C55 je vcelku elegantní telefon, kterému byste možná hádali vyšší cenu než ve skutečnosti má. Kovové boky telefonu jsou podle současných, trendů ploché, záda pak můžete dostat ve dvou barevných provedeních – buď v gradientní zlaté, nebo v černé s texturou, která má připomínat noční déšť. Levý horní roh zad vyplňuje lesklý obdélník obsahující dva vystouplé kruhy, v nichž bydlí hlavní 64Mpx fotoaparát a hloubkový senzor. Na širokoúhlý fotoaparát si bohužel musíme nechat zajít chuť.

Realme C55 je příjemně tenký, v pase má pouze 7,89 mm. Kvůli velkému 6,72″ displeji se ale jedná o pořádně velkou placku. Výrobce použil plochý 90Hz zobrazovač s Full HD+ rozlišením a maximálním jasem 680 nitů. Nahoře uprostřed je displej narušen kruhovým otvorem pro 8Mpx selfie kamerku, a právě okolí této kamerky přináší největší zvláštnost celého telefonu.

Realme C55 4

Přestože otvor pro selfie kamerku není nijak obludně velký, výrobce se rozhodl si s ním softwarově pohrát – přišel tak s funkcí Mini Capsule, která nápadně připomíná Dynamic Island z posledních iPhonů. V černém ovále obepínajícím selfie kamerku může být zobrazen stav nabíjení baterie, upozornění na její vybití, počítadlo kroků nebo spotřeba dat. Mini Capsule je součástí prostředí Realme UI 4.0, které je postavené na Androidu 13.

Mozkem telefonu je čipset MediaTek Helio G88 doplněný o 6 nebo 8 GB operační paměti, přičemž tuto kapacitu lze virtuálně zdvojnásobit. Tím si telefon ukousne část z interní 128 nebo 256GB paměti, tu lze ale na druhou stranu rozšířit paměťovou kartou. Telefonu nechybí ani sluchátkový jack, který na spodní straně doplňuje USB-C pro dobíjení 5000mAh baterie. Maximální nabíjecí výkon činí 33 wattů.

Realme C55 5

Cena a dostupnost

Smartphone Realme C55 byl prozatím představen pouze na indonéském trhu, kde se také začne od zítřejšího dne prodávat. Ceny jsou následující:

  • 6/128 GB varianta přijde na 2 499 000 indonéských rupií (asi 4 400 korun s DPH)
  • 8/256 GB varianta přijde na 2 999 000 indonéských rupií (asi 5 200 korun s DPH)

O dostupnosti na našem trhu nemáme zatím žádné informace.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku