Domů » Bleskovky » Řada Google Pixel bude letos široká: Huawei údajně přispěje 7″ tabletem

Řada Google Pixel bude letos široká: Huawei údajně přispěje 7″ tabletem

Loňské smartphony Nexus 5X a 6P byly zřejmě vůbec poslední zařízení řady Google Nexus, letošní referenční smartphony vyrobené pro Google údajně ponesou označení Pixel. Dříve takto Google označoval své Chromebooky, loni tuto tradici narušil desetipalcovým tabletem Pixel C s Androidem (více informací).

pixel c
Google Pixel C

Podle @evleaks bychom se měli dočkat nového tabletu od Google i letos, má být však sedmipalcový a o jeho výrobu se má postarat společnost Huawei. Tato informace dává smysl, neboť už letos v červnu prozradila manažerka čínského giganta, že nějaké zařízení Nexus v Huawei připravují (více informací), v tu dobu však zřejmě ještě nebylo přejmenování řady Nexus známé.

Spekulovaná novinka by měla přijít ještě do konce letošního roku, kromě sedmipalcového displeje má do výbavy dostat 4 GB operační paměti. Na další specifikace si budeme muset ještě nějakou chvíli počkat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).