Domů » Bleskovky » Řada Galaxy S20 se pyšní zajímavým prvenstvím v oblasti nabíjení

Řada Galaxy S20 se pyšní zajímavým prvenstvím v oblasti nabíjení

Už brzy půjde do prodeje rodina vlajkových smartphonů Samsung Galaxy S20, která byla představena v polovině tohoto měsíce. Tyto telefony jsou po okraj nacpané nejnovějšími technologiemi, mezi ně patří i podpora rychlého nabíjení.

Galaxy S20: první smartphone s certifikací USB Fast Charger

Telefony řady Galaxy S20 jsou vůbec prvními zařízeními, kterým byla organizací USB Implementers Forum udělena certifikace USB Fast Charger. To znamená, že podporují standard Power Delivery 3.0 včetně součástí PPS (Programmable Power Suply), díky které si telefon lépe hlídá teplotu při nabíjení. S certifikovanými nabíječkami (včetně těch od třetích stran) by tak mělo být nabíjení smartphonů Galaxy S20 vždy rychlé a bezpečné.

Galaxy S20 series

Pro USB-IF je certifikace Samsungu S20 poměrně významným milníkem ve snaze protlačit standard USB Fast Charger na co největší množství zařízení.

Cílem iniciativy je zajistit kompatibilitu rychlého nabíjení napříč všemi smartphony a jinými zařízeními, ovšem tuto snahu podkopávají vznikající proprietární standardy výrobců smartphonů – Qualcomm Quick Charge, Oppo VOOC Charging, OnePlus Warp Charging, apod. Jejich výhodou je mnohdy vyšší rychlost, nevýhodou je ale vzájemná nekompatibilita nabíječek.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
Upozornit na