Domů » Bleskovky » Řada Galaxy S20 dostává novou aktualizaci. Chystá se One UI 2.5

Řada Galaxy S20 dostává novou aktualizaci. Chystá se One UI 2.5

Řada smartphonů Samsung Galaxy S20 dostává novou aktualizaci firmwaru opravující některé dětské nemoci, které se objevily při jejich uvedení na trh. Potíže zaznamenávali zejména majitelé nejvybavenějšího Samsungu Galaxy S20 Ultra, který měl problémy s ostřením u fotoaparátu. Update už je dostupný i pro uživatele v České republice a na Slovensku.

Samsung Galaxy S20 Ultra 027
Samsung Galaxy S20 Ultra (autor fotografie: Petr Uhlíř)

Právě fotoaparát je jednou z věcí, na kterou se Samsung v tomto updatu zaměřil. Výchozí fotoaplikace byla povýšena na verzi 10.0.01.98, ostření s ní by mělo být rychlejší a spolehlivější. Opraveny by měly být také problémy s častým přeostřováním. Kromě toho update přináší i celkové zlepšení výkonu a zabezpečení. Aktualizace má označení G98xxXXU1ATCH a je dostupná OTA.

20200324 090524

V přípravě je vylepšené One UI 2.5

Samsung nepracuje ale pouze na opravách chyb, ale také na nových funkcích. Korejský gigant ve své domovině například potvrdil, že chystá novou verzi prostředí One UI 2.5, mezi jejíž novinky bude patřit podpora systémových gest u launcherů třetích stran; dosud lze totiž ovládání gesty navržené Googlem používat pouze u výchozího launcheru.

one ui 2 1
Prostředí One UI 2.0 (zdroj obrázku: Samsung)

Podobná situace panovala i na smartphonech Google Pixel, kompatibilitu systémových gest na launcherech třetích stran přinesla až prosincová aktualizace. Kdy Samsung One UI 2.5 vyjde, je zatím neznámé; pravděpodobně se tak stane někdy v srpnu s vypuštěním nových smartphonů pro druhou polovinu letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments