Domů » Bleskovky » Qwerkywriter se představuje: Steampunkový psací stroj pro váš tablet

Qwerkywriter se představuje: Steampunkový psací stroj pro váš tablet

Společnost Qwerky Toys jde na trh s opravdu originální bezdrátovou klávesnicí. Zapomeňte na ultratenký nůžkový, motýlkový a kdovíjaký ještě systém, klávesnice Qwerkywriter není lehká, není tenká, za to se však jedná o designový skvost, který vám bude závidět kdejaký vetešník.

   

Qwerkywriter dává vzpomenout na staré psací stroje, a to díky 83 hliníkovým mechanickým tlačítkům vesměs kulatého tvaru. Výrobce nabízí buď americké, nebo britské rozložení. Starobylý design dokresluje páčka vlevo, která u psacích strojů sloužila k návratu na začátek nového řádku, a i v tomto případě však slouží jako Enter, případně k jiné definovatelné funkci. Hliníkové jsou nejen klávesy, ale i celé tělo, proto také klávesnice váží úcty hodných 1,25 kg.

    

Tuto hmotnost má částečně na svědomí vestavěná baterie, která vydrží až tři měsíce provozu bez jediného nabití; nabíjí se skrze microUSB konektor ukrytý v jednom z falešných rolovacích koleček. USB slouží pouze pro nabíjení, párování probíhá skrze Bluetooth.

  

Připojit lze v podstatě jakékoliv zařízení se systémem Android, Windows, OS X nebo iOS, díky vestavěné drážce lze navíc přímo do klávesnice osadit jakýkoliv telefon či tablet s úhlopříčkou displeje do deseti palců. Bohužel stojánek není polohovatelný, a zahraniční redaktoři si stěžují na to, že se musí u psaní příliš hrbit.

     

To však nemění nic na tom, že se jedná o krásný kousek hardwaru, za který si však výrobce nechá náležitě zaplatit – cena pro USA je v předobjednávkách stanovena na 329 dolarů, což je zhruba 9 500 korun včetně DPH, v prodeji bude ještě o 2 tisíce dražší. Výrobce svoji klávesnici posílá po celém světě, k dispozici by měla být již v listopadu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).