Domů » Bleskovky » Qualcomm Snapdragon 888+ oficiálně: podzimní vlajkové smartphony budou ještě výkonnější

Qualcomm Snapdragon 888+ oficiálně: podzimní vlajkové smartphony budou ještě výkonnější

Vlajkové smartphony s Androidem budou v druhé polovině letošního roku ještě o něco výkonnější než ty jarní. Úřadující vrcholový čipset Qualcomm Snapdragon 888 se dočkal nové varianty s přídomkem Plus, který přináší několik drobných vylepšení. Co všechno Qualcomm vylepšil?

Qualcomm Snapdragon 888+: rychlejší procesor a neurální jednotka

Novinek není nijak mnoho, přeci jen ten pravý mezigenerační posun se odehraje až letos v zimě s příchodem plnohodnotného nástupce. Nyní se jedná o lehké vylepšení, které se odehrává především v oblasti procesorové jednotky – zde byl posílen takt nejvýkonnějšího jádra Cortex-X1 z 2,84 na 2,99 GHz. Druhou novinkou je pak posílení výkonu v oblasti umělé inteligence; výpočetní jednotka Hexagon 780 má být o 20 procent výkonnější (až 32 TOPS).

Snapdragon 888

Několik vylepšení přichází i v herní oblasti – čipset zajišťuje až o 20 procent menší latenci při dotyku, přináší variabilní stínování a možnost hrát hry na Quad HD+ displejích při obnovovací frekvenci 144 Hz. A to je vlastně vše – grafická jednotka, bezdrátová konektivita, obrazový procesor… Zde se nezměnilo zhola nic, stejně tak zůstal i původní 5nm výrobní proces.

Jako první se chystají nový Snapdragon 888+ využít značky Xiaomi, Motorola, Vivo, ASUS nebo Honor u chystané řady Magic 3. První smartphony s tímto čipsetem dorazí na trh ve třetím kvartálu letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).