Domů » Bleskovky » Qualcomm má novou čtečku otisků. Je větší, rychlejší a funguje i pod ohebnými displeji

Qualcomm má novou čtečku otisků. Je větší, rychlejší a funguje i pod ohebnými displeji

Společnost Qualcomm v rámci virtuálního veletrhu CES představila druhou generaci své ultrazvukové čtečky otisků prstů. Jmenuje se 3D Sonic Gen 2 a přináší několik příjemných vylepšení, se kterými se budeme setkávat u vybraných letošních smartphonů, především od Samsungu.

3D Sonic Gen 2: větší, rychlejší a spolehlivější

Qualcomm svoji čtečku mezigeneračně zvětšil; zatímco první model měl fyzické rozměry 4 × 9 mm, novinka obsáhne plochu 8 × 8 mm, což je o 77 procent více. To umožňuje čtečce získat 1,7krát více biometrických dat, díky čemuž má být autentizace přesnější. A také rychlejší, Qualcomm slibuje zrychlení čtení o 50 procent. Jsme zvědaví, jak se zvětšení a zrychlení nové čtečky projeví v praxi, v rychlosti a spolehlivosti zatím vedou optické čtečky otisků prstů, které do svých smartphonů nasazuje konkurence. Ty ale nejsou tolik bezpečné, neboť snímají pouze 2D obraz otisku prstu, zatímco ultrazvukové čtečky snímají papilární linie ve 3D.

3D sonic

Novou čtečku by také mělo být možné instalovat pod ohebné displeje, i když toto využití zatím nedává příliš velký smysl – u zařízení se skrytým ohebným displejem je vhodnější umístit čtečku otisků prstů na bok.

Qualcomm slibuje nasazení svého nového senzoru již počátkem letošního roku, čímž nepřímo potvrzuje, že se s ním setkáme už ve čtvrtek v nové řadě smartphonů Samsung Galaxy S21.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).