Qualcomm 205 Mobile Platform: bez značky Snapdragon, zato s podporou LTE

Qualcomm v minulém týdnu odhalil nový způsob pojmenovávání svých čipsetů, které nově nazývá platformy, a také vyškrtnutí značky Snapdragon u nejlevnějších čipů řady 200. Nový produkt, který je ztělesněním obou rošád se jmény přichází právě nyní – jmenuje se Qualcomm 205 Mobile Platform a budou na něm stát především ta nejlevnější mobilní zařízení.

qualcomm-205-mobile-platform-highlights-768x412

Procesorovou jednotku nové platformy tvoří čtyři jádra Cortex-A7 taktovaná na 1,1 GHz, o grafiku se stará Adreno 304. Zájemce o levný smartphone s tímto čipem potěší podpora sítí LTE (Cat 4.) a funkcí VoLTE a VoWi-Fi, naopak zklamáním je podpora displeje s maximálním rozlišením 640 × 480 pixelů a hlavního fotoparátu s rozlišením 3 Mpx. První telefony, které platformu Qualcomm 205 dostanou, budou představeny v druhém čtvrtletí letošního roku, zejména v rozvojových zemích.Nepřehlédněte

Qualcomm mění názvosloví. Snapdragon už v low-endu neuvidíme

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku