První QLED televize od Xiaomi míří do Česka. Láká na špičkové parametry a příznivou cenu

Xiaomi TV Q1E 55 2

Čínská společnost Xiaomi je známá především svými chytrými telefony, nicméně ve svém portfoliu toho má mnohem více. Na český trh nyní zamířil její první QLED televizor, který láká na zajímavé parametry a příznivou cenu.

Xiaomi Mi TV Q1E nabídne úhlopříčku 55 palců s technologií kvantových teček (Quantum Dots) a rozlišením 4K (3840 x 2160 pixelů), 97% pokrytím barevného prostoru DCI-P3, vysokým dynamickým rozsahem, Dolby Vision či HDR10+. Použitý panel vykresluje obraz s frekvencí 60 Hz a o plynulost pohybu se stará technologie MEMC. Zvuk zajišťuje dvojice 15W stereo reproduktorů s podporou Dolby Audio a DTS-HD. Použitým čipsetem je MediaTek MT9611, který doplňují 2 GB RAM a 32 GB vnitřní paměti.

Xiaomi TV Q1E 55 1
Televizor Xiaomi Mi TV Q1E

Do základní výbavy patří také operační systém Android TV 10 s integrovaným Chromecastem, Bluetooth 5.0 či Wi-Fi 2,4/5 GHz. Dálkovému ovládání nechybí speciální tlačítka pro Netflix a Amazon Prime Video ani integrovaný mikrofon pro ovládání Google Asistenta. Mezi portovou výbavu patří 3x HDMI (včetně jednoho eARC), 2x USB-A 2.0, ethernetový port o rychlosti 100 Mbps a jeden CI Slot.

Chytrý televizor Mi TV Q1E 55“ je už nyní k dostání ve vybraných prodejnách Xiaomi za cenu 17 190 Kč.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku