Domů » Bleskovky » První ochutnávku Windows 10 Mobile „Redstone“ dostanou Lumie 950, 950 XL a 550

První ochutnávku Windows 10 Mobile „Redstone“ dostanou Lumie 950, 950 XL a 550

Microsoft včera vydal pro Insidery novou testovací verzi stolních Windows 10, přičemž číslo sestavení skokově povýšilo z 11102 na 14251. I přes neobvykle vysoký nárůst jsme se opět nedočkali žádných nových funkcí, Microsoft provedl navýšení uměle, aby měl náskok před mobilní verzí. Verze pro počítače (tablety) a pro smartphony sice dosud měly číslo sestavení prakticky stejné, v jádru však oba systémy byly rozdílné. Právě nová větev Redstone je má definitivně sblížit, a tak budou nastávající změny v obou systémech spíše o slučování „OneCore“, než o nových funkcích.

Nové testovací sestavení Windows 10 napravuje chaos v kontextových nabídkách

Nové sestavení pro počítače a tablety tak pouze napravuje některé chyby ze sestavení minulého, takže by například nemělo docházet k pádům her při změně režimu v okně do celoobrazovkového a Průzkumník souborů by již neměl padat při nastavení DPI na 175 procentech. Microsoft se však nevyvaroval chyb nových, takže v Centru akci chybí tlačítko Připojit, které lze nahradit klávesovou zkratkou Windows + P. Také chybí vývojářské nástroje v prohlížeči Edge a díky nedávné změně správy paměti může docházet častěji k pádům aplikací.

Redstone na smartphonech

Microsoft také zveřejnil první poznámky k budoucím aktualizacím mobilní verze Windows 10. První sestavení větve Redstone dostanou nejprve nové Lumie 950, 950 XL a 550, pro ně je update téměř připraven.

Lumia 950 a 950 XL míří na český trh. K většímu modelu získáte Display Dock zdarma

Microsoft Lumia 950 XL

Starší Lumie si zřejmě na Redstone počkají, v Redmodnu aktuálně vyhodnocují data nasbíraná od Insiderů, aby mohli zahájit povyšování veřejné verze systému z Windows Phone 8.1 na Windows 10 Mobile. K němu má podle zápisku na blogu Microsoftu dojít počátkem letošního roku, přesný termín však zatím oznámen nebyl.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments