První iPhone s USB-C se vydražil za neskutečnou sumu – SMARTmania.cz

První iPhone s USB-C se vydražil za neskutečnou sumu

iphone usb c

Před nedávnem jsme vás seznámili se studentem robotiky ze Švýcarského federálního technologického institutu, kterému se podařilo vyrobit první iPhone s USB-C portem na světě. Jeho počin je unikátní v tom, že výsledek vypadá, téměř jako by sjel z výrobní linky Applu; veškeré komponenty se podařilo dostat dovnitř telefonu, aniž by muselo dojít k vyjmutí některé součásti.

První iPhone s USB-C se prodal za neskutečnou částku

Autor projektu zveřejnil veškerý postup na repozitáři GitHub a zároveň vystavil originální model na aukční portál eBay. Zde se o tento unikátní kousek strhla velká bitva, kterou nakonec po 116 příhozech ukončila nabídka s výslednou částkou 86 001 dolarů (asi 1,9 milionu korun). Objevily se i vyšší nabídky, (jedna dokonce za milion dolarů), ale ty byly nakonec staženy.

eBay

I vítězná částka je ale obrovská, uvážíme-li, že draženým produktem byl iPhone X z roku 2017, který navíc tímto zásahem přišel o voděodolnost. Telefon se navíc nehodí na každodenní užívání, neboť podle otce projektu by neměl být resetován, aktualizován nebo smazán. Bude se tak jednat spíše o sběratelský kousek, který zamíří do vitríny fanouška jablečných produktů.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku