Domů » Bleskovky » První hodinky poháněné tělesným teplem jsou na světě. Lákat budou příznivou cenou

První hodinky poháněné tělesným teplem jsou na světě. Lákat budou příznivou cenou

Chytré hodinky jsou na rozdíl od těch obyčejných stále zatím jen jednodenní záležitostí a vyžadují tak časté dobíjení. To se nyní pokouší změnit společnost Matrix, která stojí za hodinkami MATRIX PowerWatch, které ke svému běhu vyžadují pouze tělesné teplo a není tak nutné je jakkoli dobíjet skrze klasickou nabíječku.

Hodinky se chovají jako každý druhý fitness tracker, nechybí jim žádná důležitá funkce. Samozřejmostí je pak sledování spánku, spálených kalorií, vaší pohybové aktivity a spousty dalších věcí. Hodinky na svém displeji mimo čas zobrazují také výkon, který vaše tělo generuje, a který je následně hodinkami spotřebován. Hodinky jsou schopné pojmout data i za celý rok fungování a nabízejí voděodolnost až do 50 metrů. Při sundání z rukou jsou data bezpečně uložena v paměti.

matrix-powerwatch2

Projekt můžete podpořit na crowdfundingovém portále Indiegogo za 129 dolarů, což je cca 3 200 Kč (za tuto cenu pak hodinky získáte). Autoři nápadu na rozjezd požadovali částku 100 000 dolarů, kterou se jim během několika dní povedlo překročit o téměř 360 procent. Do prodeje by se měly dostat v červenci roku 2017. Při uvedení je bude možné zakoupit za 169 dolarů (cca 4 200 Kč).

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

4 komentářů

  1. To hlavni co kazdeho zajima, jakym zpusobem se z telesneho tepla udela energie, jste nezminili.

    • Z tepla se nedela energie. Teplo je energie (tepelna) :)

      • Jo pta se spatne zrejme mysli eletrickou enerigii. Dle meho nazoru si nyslim ze jde o peltieruv clanek.

      • Jo myslel jsem elektrickou energii. Podle popisu v kampani budou pouzivat Seebeck effect. Mel by to byt proces inverzni k peltierovu clanku, z rozdilu teplot se vytvari elektricka energie. Pak zalezi, jestli hodinky takto dokazi ziskat dostatek energie k plnemu chodu nebo jestli se nebudou muset prepinat do usprneho stavu nebo se zcela vypinat. Problem asi nastane kdyz je budu mit pod bundou a rozdil teplot plochy, ktera se dotyka tela, a zbytku pouzdra bude maly. Mozna bude potreba nouzovy USB pro rychle nabiti.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).