Domů » Bleskovky » První developer preview Androidu 7.1 dorazí ještě tento měsíc

První developer preview Androidu 7.1 dorazí ještě tento měsíc

Společně se smartphony Pixel představil Google novou verzi operačního systému Android Nougat s číslem 7.1. Ta přináší drobné novinky a několik exkluzivit pro zařízení Google Pixel, které se na starší smartphony nedostanou. Přestože Pixely budou mít nový Android ihned po vybalení z krabice, Nexusy a ostatní zařízení budou muset na update nějaký čas počkat; do té doby bude možné systém testovat v rámci programu developer preview.

Socha Androidu Nougat

První testovací verzi Androidu 7.1 Google vypustí ke konci tohoto měsíce, jako první si ji budou moci vyzkoušet majitelé loňských Nexusů 6P a 5X a Pixelu C. Celkem bude možné Android 7.1 testovat na těchto zařízeních:

  • Nexus 6
  • Nexus 9
  • Nexus 6P
  • Nexus 5X
  • Pixel C
  • Nexus Player
  • Telefony Android One

Novinky v Androidu 7.1 ocení zejména vývojáři, kteří mohou připravit své aplikace na podporu 3D Touch či vybavit své aplikace kruhovými ikonami. Na seznam všech novinek v Androidu 7.1 (včetně těch, které jsou exkluzivní pouze pro Pixely), se můžete podívat v našem souhrnném článku.

Android 7.1 Nougat: Spousta novinek a několik exkluzivit pouze pro Pixely (přehled)

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).