Domů » Bleskovky » Průzkumník souborů ve Windows 10 dostane černé téma. Takto bude vypadat

Průzkumník souborů ve Windows 10 dostane černé téma. Takto bude vypadat

Přestože Microsoft ve Windows 10 postupně převádí klasické aplikace (Malování, Kalkulačka, apod.) do moderní univerzální podoby, Průzkumník souborů se zatím nové verze nedočkal. A změna se zatím zřejmě ani nechystá.

Microsoft v chystaném podzimním updatu přidal současnému Průzkumníkovi podporu funkce Sets, a podle nejnovějších zjištění serverů Windows Central a Neowin mu přidá i podporu tmavého tématu. Do něj lze ve Windows přepnout většinu systémových aplikací, Průzkumník však zatím tomuto trendu odolal. V posledních neveřejných sestaveních podzimní větve Redstone 5 lze tmavý režim aktivovat, byť zatím pouze experimentálně.

Dá se předpokládat, že v dalších sestaveních se tato novinka rozšíří pro větší okruh Insiderů, zejména poté, co vyjde jarní aktualizace, a Redstone 5 budou moci testovat všichni.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Kde jsou ty doby „Classic theme“, ktere si slo libovolne barevne upravovat a ktere zarizli jak Ahmed neverici krestanske podsvince s prichodem Win10?

 2. No tak zrovna téma mě u Průzkumníka vadí nejmíň. Byl bych radši kdyby se Průzkumník přiblížil Total Commanderu aby se s ním taky dalo něco dělat. Funkce Sets tomu sice trochu pomůže, ale…..

  • jen blazen pracuje s wokny, setrete si cas a mejte lepsi prehled s TC!!

  • Já právě TC používám. Ne, že bych plně využíval jeho potenciál, ale jednoduchost i té základní práce jako je kopírování, přesouvání mezi adresáři nebo připojení k FTP je prostě lepší. Nechápu jak může Microsoft tak zanedbávat Průzkumník.

  • Zvláště je to s podivem, když je to prakticky jediný možnost jak pracovat s příšerností MTP…

  • Tak chapu, ze MTP je prisernost, kdyz jediny a nejlepsi zpusob, jak po USB kabelu dostat neco do telefonu jsou iTunes.

  • zipiik (neregistrovaný): Pokud to vyhovuje, proč ne (pro komplexní správu úložiště v podstatě nutnost & alternativy).
   Za mě starý dobrý UMS/MSC. Ale dnes…

  • Komplexni sprava uloziste :c))))) Pobavit dokazes.
   MSC do pameti sdilene se systemem a aplikacemi proste neudelas, navic mas pak omezeny vyber FS. MTP je v pohode, Explorer ho umi a TC ma plugin, kdyz uz tedy musis pouzit kabel.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).