TOPlist

Průhledný iPhone 16 Pro? Kutil jej namočil do rozpouštědla, výsledek budí rozpaky

Apple iPhone 16 Pro Max upravený chemickou operací
  • Internetový kutil Phone Repair Guru změnil iPhone 16 Pro k nepoznání
  • Telefon rozebral a zadní matné sklo proměnil v naprosto čirý transparentní zadní kryt
  • Aby toho dosáhl, pracoval s chemickým rozpouštědlem, acetonem a změkčovacím kovem galliem

Nové iPhony 16 Pro a Pro Max přichází ve čtyřech barevných provedeních. Vesměs jde ale o velmi konvenční a vlastně nudné barvy. Pokud chcete, můžete si pořídit samolepky na záda nebo pouzdro. Případně se pustit do operace, která obnáší rozpuštění kovového krytí zad. Dostanete geniální průhledný iPhone, který (skoro) nikdo nemá.

iPhone 16 v průhledné verzi

Nedávný trend, kdy si nadšenci do technologií vzali do parády iPhone 16 Pro a přetvořili ho na průhledný telefon, zpopularizoval youtubový kanál Phone Repair Guru. Způsob, jakým udělal z jeho iPhonu 16 Pro telefon s transparentním designem zad, je však skutečně těžko uvěřitelný.



iPhone 16 v ruce redaktora



Nepřehlédněte

iPhone 16 je odolnější než kdy předtím. Přesto není nerozbitný

Kutil nejprve odlepil zadní kryt. Ten je sice ze skla, obsahuje ale hliníkový vnitřní povrch. Jakmile z něj kov seškrábete, zbyde vám ošklivá oškrábaná skleněná destička. Tu pak ještě Phone Repair Guru ponořil na tři dny do acetonu, aby se rozpustily poslední zbytky lepidla. Zůstane však neseškrábaný hliník.

A v tuto chvíli přichází na scénu gallium, kov stříbrné barvy, který se běžně používá u polovodičů. Když jej ale dopředu zahřejete, tuhne velmi pomalu a navíc pomáhá k změkčování dalších kovů. Ano, geniálním chemickým trikem dokázal youtuber odstranit ze skleněných zad residua kovu… jiným kovem.

Jako z učebnice chemie

Pak už jen stačilo na vnitřní stranu zad nalepit zpět komponenty, jako je mikrofon, LED svítilna, bezdrátová cívka a podobně. Výsledek je esteticky velmi zajímavý a bez příkras odhaluje, jak vypadají útroby iPhonu pod zadním krytem, doslova drátek po drátku.

Pamatujte na to, že takové úpravy jsou určeny pouze pro zkušené uživatele, protože zásah do telefonu může mít negativní vliv na jeho funkčnost a rovná se ztrátě záruky. Zároveň je proces technicky náročný a pro nezkušeného uživatele může být i nebezpečný – zejména kvůli chemikáliím, se kterými tímto způsobem pracujete.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku