Domů » Bleskovky » Project Ara byl údajně pozastaven: Oživí jej výrobci třetích stran?

Project Ara byl údajně pozastaven: Oživí jej výrobci třetích stran?

Agentura Reuters dnes přinesla informaci, která zřejmě nepotěší zájemce o modulární smartphone, který vyvíjel Google pod označením Project Ara. Americký gigant již několikrát slíbil brzké vypuštění do ostrého provozu (naposledy letos v červnu na konferenci I/O) nakonec však údajně celý projekt pozastavil.

ara

Přerušení vývoje má mít na svědomí restrukturalizace a zjednodušení činností hardwarové divize Google. Project Ara nicméně zatím neumírá, podle Reuters na něj Google hodlá poskytovat licence, čímž by se vývoj modulárního telefonu zcela přesunul do rukou výrobců třetích stran. Otázkou je, zda o tuto nabídku bude mít někdo zájem. Současný vývoj Projectu Ara nedávno zkritizoval sám autor konceptu modulárního telefonu s tím, že se Google příliš vzdálil jeho původním myšlenkám (více informací). Zájemci o modulární telefon nicméně mají stále možnost sáhnout po řešení, které letos představily společnosti LG a Motorola.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments