Prohlédněte si patentované designy tabletů od Nokie

Už nějaký čas se mluví o tom, že Nokia chystá vlastní tablet, pravděpodobně s operačním systémem Windows RT. Na internetu už za tu dobu vznikla celá řádka spekulací a fanouškovských renderů toho, jak by mohlo nové zařízení vypadat. Obecně převládá názor, že bude následovat designový trend unibody konstrukce, který byl nastaven už u smartphonu Nokia N9 na platformě MeeGo a který poté převzaly také vyšší modely řady Lumia s Windows Phone.


Ilustrační obrázek 

Server NokiaPowerUser teď přišel s nákresy dvou designů, které si nechal finský výrobce již před nějakým časem patentovat a první z nich skutečně potvrzuje, že Nokia výše zmíněnou variantu opravdu zvažovala. Vzhledem k tomu, že oba patenty pochází již z 15. března minulého roku, zůstává otázkou, zda se poté firma rozhodla své úmysly skutečně realizovat.

 

Druhý nákres už připomíná spíše tradiční design tabletů a nijak zvlášť nezaujme. Na druhou stranu ale není úplně férové posuzovat produkt podle náčrtů, takže si radši počkejme na výsledek. Tedy za předpokladu, že jej Nokia nakonec uskuteční, což se snad brzy dozvíme.

 

Zdroj: NokiaPowerUser

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku