Domů » Bleskovky » Proč má Galaxy Note8 menší kapacitu akumulátoru než jeho předchůdce?

Proč má Galaxy Note8 menší kapacitu akumulátoru než jeho předchůdce?

Přestože má Samsung Galaxy Note8 větší tělo než jeho předchůdce, obsahuje akumulátor s menší kapacitou (3 500 vs. 3 300 mAh). Důvodem je pochopitelně bezpečnost, v Note7 docházelo u akumulátorů k hoření a kompletní řada musela být stažena z prodeje. Jaké důsledky má snížení kapacity baterie a zda k němu bude Samsung přistupovat i u dalších modelů, objasnil v rozhovoru pro deník Korea Herald sám ředitel mobilní divize Samsungu DJ Koh.

Podle něj si mohl Samsung dovolit snížit kapacitu akumulátoru díky efektivnějšímu 10nm procesoru. Ten umí s akumulátorem hospodařit až o 30 procent lépe, a jeho efektivitu ještě navíc zvyšuje schopnost systému přizpůsobovat se návykům uživatele. Ve výsledku by tak neměla být výdrž negativně ovlivněna, naopak má však dojít ke zvýšení bezpečnosti. Kromě toho má být akumulátor schopen udržet si po dvou letech používání 95 procent své kapacity.

Oficiálně: Samsung Galaxy Note7 explodoval, protože…

Pokud se podíváme do tabulkových specifikací, vydrží Galaxy Note8 o něco málo méně, než Note7 – u přehrávání videa o 2 hodiny (16 vs. 18 hodin), u prohlížení webu na LTE o hodinu (13 vs. 14 hodin). Na reálné testy výdrže si ale budete muset počkat do naší recenze.

Tip: Kompletní parametry Samsungu Galaxy Note8 včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Nema byt tech 95% puvodni kapacity po roce pouziti ?

  2. Zajímavé je, že třeba jeden ze ZÁKLADNÍCH modelů od Xiaomi (konkrétně Redmi 4X) má aku 4100 mAh a samovolně nehoří :D Smutné je, že takovému BLÁBOLU nějakého ředitele spoustu lidí uvěří…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).