Domů » Bleskovky » Pro vyšší bezpečnost řidičů: Toyota a Amazon začínají spolupracovat na sdílení dat

Pro vyšší bezpečnost řidičů: Toyota a Amazon začínají spolupracovat na sdílení dat

Toyota Motor Corporation a společnost Amazon Web Services rozšířily celosvětovou spolupráci při budování platformy služeb mobility Toyoty. Ta pomůže této japonské automobilce při vývoji, implementaci a správě nové generace daty řízených služeb mobility.

Toyota CHR

Cílem je zvýšení bezpečnosti řidičů i cestujících a také jejich praktičtější zapojení do cloudu Toyoty. Platforma využije globální infrastrukturu Amazonu stejně jako jeho vývojáře ke zpracování a analýze provozních dat pocházejících z celosvětové flotily vozidel Toyota, která jsou na ní připojená.

Umožní tak Toyotě shromažďovat data z připojených automobilů a využívat je při návrhu a vývoji vozidel, nebo v tzv. kontextových službách. Mezi ty patří například sdílení vozidel, spolujízda, full-service operativní leasing nebo nové služby pro firmy a soukromé zákazníky. Mezi ně patří například aktivní upozorňování na nutnost údržby nebo pojištění na základě způsobu řízení vozidla.

Podpora připojených aut a elektromobilů

Obě firmy společně vybudují základnu pro sdílení dat v rámci celé automobilky včetně rychlejšího přechodu k technologiím, které zahrnují připojená vozidla, autonomní vozy, elektromobily nebo sdílená auta.

Toyota Camry

Konektivita je hybnou silou všech procesů vývoje, výroby, prodeje a služeb v automobilovém průmyslu. Rozšíření naší dohody s Amazonem povede k posílení datové platformy vozidel a přinese tak zásadní výhodu z pohledu aktivit v rámci Toyoty,” uvedl ředitel pro informatiku a zabezpečení a ředitel výroby Toyoty Šigeki Tomojama.

Náskok díky Amazonu

Díky využívání služeb Amazon Web Services, disponujících vysokým výkonem, funkčností a zabezpečením, může Toyota rychle inovovat v rámci všech svých podnikových aktivit a udržet si postavení leadera automobilového průmyslu poskytováním uživatelských zkušeností v kvalitě, kterou zákazníci očekávají,” dodal generální ředitel Amazon Web Services Andy Jassy.

Přečtěte si také: Test Toyota C-HR: tichý bestseller

Toyota již dříve oznámila, že letos otestuje první autonomní vůz ve veřejném provozu. Zároveň přišla s plánem na rozšíření flotily svých elektrických vozů. Do roku 2026 by mělo vzniknout 10 čistě elektrických modelů značky.

Patrik Svatoš

Redaktor automobilové sekce, který má rád technologie, auta, fandí Olympique Marseille a nedokáže žít bez kofeinu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).