Domů » Bleskovky » Pro HTC One X je dostupná neoficiální ROM s Androidem 4.1

Pro HTC One X je dostupná neoficiální ROM s Androidem 4.1

Na Xda-developers se před malou chvílí objevila ke stažení první neoficiální verze ROM s Androidem 4.1 „Jelly Bean“, která je určena majitelům smartphonu HTC One X. Jedná se o portaci ze Samsungu Galaxy Nexus (stáhnout ROM), která není příliš stabilní a nefunguje v ní celá řada věcí (Wi-Fi, audio, fotoaparát…). Pokud máte telefon rootnutý a nebojíte se experimentovat, můžete si ROM stáhnout a vyzkoušet. Mějte ale na paměti, že vše provádíte na vlastní nebezpečí. Doufejme, že se brzy dočkáme portace také na Samsung Galaxy S III.

Tip: Pro otestování Androidu 4.1 můžete zvolit i bezpečnější cestu, a sice přes emulátor v PC

 
HTC One X s neoficiální verzí Androidu 4.1 

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

17 komentářů

 1. Je mi strašně smutno, když koukám, jak výrobce po letech mohl konečně nahradit legendu HD2 novým podařeným kusem, který totálně odrovná nevyměnitelnou baterií. Nedá se HTC zažalovat? gggr:-/

  • ja (neregistrovaný)

   a jinak jsi zdrav? sasi ne typyckej čech všechno žalovat když se ti neco nelibi tak jsi nekupuj takovy mobil trotle

  • nejvic stylovy a pekny to je

 2. Nikto Vás nenúti kúpiť si mobil so vstavanou batériou. Existuje veľa iných dobrých modelov s klasickými batériami. ;-)

  • to ne, ale stejně to naštve obecně – třeba ta SD karta – nechci One X, 4.7″, ale zároveň chci 32GB – bzzz, error! HTC jsou prostě pitomci, kteří neumí vyrobit jeden mobil v řekněme 2-3 variantách dostupného úložiště. Jinak k náhradní baterii – pro Sensation jednu mám, ještě jsem ji nevyužil, za mě to zase tak žhavý faktor není :-)

 3. Sir Sprice (neregistrovaný)

  jojo, tohle HTC opravdu zmrvilo na cele čáře … Kdyby tam aspoň bývali dali větší baterku

 4. Opravdu si někdo pořizuje náhradní baterii a pořád je mění a nabíjí obě dvě neustále v telefonu? Osobně jsem se s nikým takovým nesetkal.

  • Ondřej Gardavský

   Když ne osobní, tak aspoň virtuální setkání se mnou :)

   Prakticky neustále nosím u pasu Hip Holster od Urban Tool, kde mám jednak SGS II, k němu náhradní baterku, USB kabel s navijákem a nástavec do zásuvky + to ještě občas doplním externím akumulátorem (podobným jako zde nedávno recenzovaný od Nokie, jen s vyšší kapacitou) nebo dalšími gadgety, pokud je potřeba…

   Tu druhou baterii samozřejmě nenabíjím v telefonu, ale mám na to speciální nabíječku (na různé velikosti baterek – baterie se tam zacvakne přes pružinový mechanismus, posuvné kolíky se nastaví do správných + a – pozic a celé se to strčí do zásuvky).

   Ale uznávám, že takových hračičků asi mezi lidmi neběhá moc :)

  • Takových krámů, to seš ale vyjímka. Já mám prostě nabíječku doma, jednu v práci a jednu v autě, nic sebou netahám a přitom mám pořád přístup k energii. Ale stejně si vystačím s tím, že dám telefon nabít vždycky na noc.

  • Sir Sprice (neregistrovaný)

   Nejde ani tak o druhou baterií jako o to, že po ztrátě kapacity baterie a nabíjecích cyklech ji nebude mozne vyměnit

  • Proč by nešla vyměnit? iPhone má taky „nevyměnitelnou“ baterii a když je člověk trošku šikovný, tak si jí dokáže vyměnit sám. V horším případě servis.

   Pokud člověk vyloženě nemění každou chvíli baterii, tak je to snad jedno ne?

  • Mám dvě baterie a samozřejmě je nenabíjím v telefonu, ale mám externí nabíječku. Někdy prostě není čas nabíjet, takto si obnovím energii za minutu a jede se dál. Tak jako celodenní výlet za keškama nebo prostě jen mapy na kole jedna baterka neutáhne a nemíním šaškovat od hospody k hospodě a škemrat o nabíjení na 20 minut. U HTC One X je navíc tragédie umocněna „šikovně“ umístěným konektorem, takže jakákoli rozumná manipulace s připojeným externím zdrojem je prakticky vyloučena. A v košilku alá iPhone doufat nemůžeme, kdo by se tímto v tak malém obratu zabýval. Prostě od HTC total fail…:-/

   ja: to s „žalobou “ ber s nadhledem, prostě to jen mrzí, HTC umí dobré přístroje, ale jen když se setkají nějaké neuvěřitelné okolnosti a není to bohužel pro HTC standard.

  • S (neregistrovaný)

   Něco takového Tě zřejmě nenapadlo si pořídit, že ne?

   [odkaz]

   S OneX a tímto můžeš mít přístroj v kapse, i když jej nabíjíš z externí baterie, či rozumně s tímto manipulovat…

   Jinak ovšem, dát napájecí konektor takto na stranu, to je …….

 5. Já také ne a jen o tom vidím psát :-)

  Snad bude i brzy na SGS3,že bych vyzkoušel:-)

 6. Fore (neregistrovaný)

  Na SIII uz se obevila taky :)

  [odkaz]

 7. Díky za odkaz,ale počkám 80% nefungujících věcí je docela dost :-)

  • Fore (neregistrovaný)

   Tak dalo se cekat , ze moc funkcnich veci nebude a este nejakou dobu tumu tak bude :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).