Domů » Bleskovky » Příští Xbox by mohl být modulární, současná verze dostane spoustu zajímavých funkcí

Příští Xbox by mohl být modulární, současná verze dostane spoustu zajímavých funkcí

V minulém týdnu se odehrála v San Franciscu událost Xbox Spring Showcase, na které vystoupil i výkonný ředitel Xboxu Phil Spencer a mezi řádky naznačil, že konzolové hraní možná již brzy dozná značných změn. Z vyřčených myšlenek vyznělo, že se Xbox bude čím dál více podobat počítači, což vzhledem k systému Windows 10 a podpoře univerzálních aplikací dává smysl.

phil_spencer

XBOX_EVENT_0447.0Podle Spencera by se Xbox v budoucnu mohl dočkat hardwarových upgradů. Dosavadní konzole jsou schránky s uzamknutým hardwarem i softwarem, u nichž se sedm let čeká, než zastarají, a nahradí je nový model. Bohužel v té chvíli musí uživatelé zahodit svůj veškerý herní život za záda a začít nový. Spencer věří, že díky univerzálním Windows aplikacím již k tomu docházet nebude, a na konzolích bude možné hrát jak starší tituly, tak i hry budoucí; a to i díky možnosti obměny hardwaru v rámci jedné generace. Spencer si neodpustil přirovnání ke světu počítačů, v němž také může hrát původní hry jako Doom a Quake, a přitom si užít i novinky ve 4K rozlišení. O konkrétním novém hardwaru nicméně nepadla ani zmínka, takže výše uvedené řádky musíme brát pouze jako úvahu.

xbox-one

Současný Xbox One totiž rozhodně nemá svůj život za sebou, právě naopak. S příchodem Windows 10 nabral druhý dech a příští aktualizace přidají další spousty funkcí, které si již nyní mohou vyzkoušet účastníci preview programu. Ti právě dostali update systému, který obsahuje spousty užitečných novinek jako možnost nakupovat zpětně kompatibilní hry z Xboxu 360 přímo z obchodu aplikací, možnost zvolit si délku natáčeného Game DVR, účast v party chatu ve Twitch přenosech atd. Spousta novinek rovněž přichází do beta verze aplikace Xbox pro Windows 10.

Xbox Update Preview, March 1st 2016

Microsoft již delší dobu neuvádí, jak se mu v prodejích konzolí daří, neboť podle Phila Spencera není tento údaj směrodatný. Zakoupené konzole se klidně mohou válet ve skříni a nechat na sebe usedat prach, což by pro vývojáře her nebylo příliš perspektivní. Mnohem důležitější je číslo uvádějící počet aktivních uživatelů služby Xbox Live, a s ním jsou údajně v Microsoftu spokojení, v posledním čtvrtletí loňského roku to bylo 48 milionů uživatelů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments