Domů » Bleskovky » Příští týden vyjde iPadOS 13.4. Všechny jablečné tablety naučí pracovat s myší

Příští týden vyjde iPadOS 13.4. Všechny jablečné tablety naučí pracovat s myší

Apple se snaží již od první generace prezentovat iPad Pro jako náhradu počítače, ovšem ve spoustě činností zatím tento jablečný tablet za počítači zaostává. Každá nová verze operačního systému ale odemyká nové možnosti a rozdíly mezi oběma typy zařízení se pomalu smazávají. Dalším krokem kupředu je včera oznámená podpora „kurzoru“ v iPadOS.

Podpora myši pro všechny jablečné tablety

Společně s novými iPady Pro totiž Apple včera představil nový klávesnicový kryt s trackpadem, a k podpoře tohoto příslušenství přiměl i svůj software. Podporu pro trackpady, myši a podobné periferie dodá iPadOS ve verzi 13.4, jehož vydání je naplánované na 24. března. Potěšující je, že se z této novinky nebudou radovat pouze majitelé iPadů Pro, ale všech jablečných tabletů, které podporují iPadOS 13.

ipad pro 2020 2
Nový iPad Pro, zdroj: Apple

Apple se s podporou trackpadů a myší na iPadOS popral poměrně originálně, namísto klasického „šipkového“ kurzoru se bude na displeji objevovat šedé kolečko, které bude měnit tvar v závislosti na zacíleném objektu. Pro lepší představu se podívejte na následující video.

Hozené rukavice se okamžitě chytí i výrobci příslušenství, nové klávesnice s trackpadem pro nové i staré jablečné tablety chystají výrobci Brydge či Logitech. Takto například vypadá kryt Logitech Combo Touch keyboard pro iPad 2019, iPad Air 2019 a iPad Pro 2017.

logitech

I v tomto případě má kryt podsvícenou klávesnici a podporuje rozličná gesta na touchpadu, přesto je jeho cena stanovena na „příjemnějších“ 3 790 korun i daní.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
tgriger
Uživatel
tgriger
Offline

Stačí sa pozrieť na Apple.cz. Už je klávesnica pre IPad Air zalistovana za 3.800Kc.

l0lz
Uživatel
l0lz
Offline

Dojdu sem hned skalní vysvetlovať, že je to chyba a hlúposť.

Aj tak sa to spojí do jedneho, len si Apple nechce este nas##ať do úst. Hoci to robí už par rokov :-)