Domů » Bleskovky » Příští Motorola RAZR by mohla být modulární

Příští Motorola RAZR by mohla být modulární

Zanedlouho se začne prodávat novodobá Motorola RAZR; ohebný smartphone, který v sobě míchá nostalgii s moderními technologiemi. Americký patentový úřad nyní zveřejnil obrázky jiného ohebného smartphonu Motorola, který opět těží z véčkové konstrukce, avšak s jednou velkou odlišností.

razr moto mods 3

Modulární kvádřík

Oproti RAZRu telefon na obrázcích v patentové přihlášce nedisponuje širokou bradou, namísto toho obsahuje netradiční kvádrový modul s fotoaparátem v místě ohybu displeje. V zavřeném stavu má být tento propojovací modul zarovnaný s telefonem, v rozevřeném stavu pak může mít několik funkcí – může sloužit jako stojánek nebo jako prvek pro uchopení ze stolu.

Nejdůležitější však je, že tento modul má být modulární. Případný nástupce Motoroly RAZR by tak mohl opět oživit koncept modulárního příslušenství Moto Mods. V patentové přihlášce je například zmíněn modul s fotoaparátem s efektem rybího oka, projektor nebo vysoce kvalitní reproduktor. V základu by však měl být v modulu umístěna trojice fotoaparátů, z nichž každý má směřovat jiným směrem.

Stejně jako u každé patentové přihlášky však musíme zmínit, že se jedná pouze o koncept, který nemusí spatřit světlo světa.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin123
Uživatel
Martin123
Offline

Jen to ne.

PetrSP7
Uživatel
PetrSP7
Offline

Už jsem si říkal, kdo na takovou k*a*i*u zase přišel. Ale ovšem, „koncept“ od starého známého a nesmysly notoricky profláklého „LETSGODIGITAL“, které české rádoby „redaktory“ neúnavně zásobuje … „By mohla“ je nové zaklínadlo, když zrovna není o čem psát. :-P

Martin123
Uživatel
Martin123
Offline

Zkus si prvně zjistit co je to letsgodital a pak tu piš.

PetrSP7
Uživatel
PetrSP7
Offline

Z „návrhů“ to je snad jasný: někdo vybavený 3D programem, kdo se během přestávky na oběd nudí v kanclu u kafe … :-P

Vrkos
Anonym
Vrkos
Offline

Asi tak. Nejdriv si ty anstajne zjisti, odkud letsgodigital bere podklady (patentove prihlasky, kdyby nahodou), a pak tu teprve kydej hnuj. Neznalost je někdy smutna.

PetrSP7
Uživatel
PetrSP7
Offline

Odkud bere „podklady“, to mi je jedno. Důležité je, že cokoli z těch nesmyslů (aspoň v Česku převzatých) se neobjevilo ve výrobě. Jenže letošní veletrhy jsou za námi a „redaktor“ musí každodenně vykázat „práci“, a o čem taky furt psát, že ano… Chytrolíni by měli vědět, že se mnohé věci patentují jen pro „cobykdyby“, tedy pro strýčka Příhodu, aby nám to konkurence nevyfoukla, kdybychom to náhodou jednou na Svatýho Dyndy za sto let chtěli vyrábět. Ale to absolutně neznamená, že by o praktickém využití (aspoň v dohledné době) výrobce byť jen uvažoval. ;-)