Domů » Bleskovky » Příští Motorola RAZR by mohla být modulární

Příští Motorola RAZR by mohla být modulární

Zanedlouho se začne prodávat novodobá Motorola RAZR; ohebný smartphone, který v sobě míchá nostalgii s moderními technologiemi. Americký patentový úřad nyní zveřejnil obrázky jiného ohebného smartphonu Motorola, který opět těží z véčkové konstrukce, avšak s jednou velkou odlišností.

razr moto mods 3

Modulární kvádřík

Oproti RAZRu telefon na obrázcích v patentové přihlášce nedisponuje širokou bradou, namísto toho obsahuje netradiční kvádrový modul s fotoaparátem v místě ohybu displeje. V zavřeném stavu má být tento propojovací modul zarovnaný s telefonem, v rozevřeném stavu pak může mít několik funkcí – může sloužit jako stojánek nebo jako prvek pro uchopení ze stolu.

Nejdůležitější však je, že tento modul má být modulární. Případný nástupce Motoroly RAZR by tak mohl opět oživit koncept modulárního příslušenství Moto Mods. V patentové přihlášce je například zmíněn modul s fotoaparátem s efektem rybího oka, projektor nebo vysoce kvalitní reproduktor. V základu by však měl být v modulu umístěna trojice fotoaparátů, z nichž každý má směřovat jiným směrem.

Stejně jako u každé patentové přihlášky však musíme zmínit, že se jedná pouze o koncept, který nemusí spatřit světlo světa.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Jen to ne.

 2. Už jsem si říkal, kdo na takovou k*a*i*u zase přišel. Ale ovšem, „koncept“ od starého známého a nesmysly notoricky profláklého „LETSGODIGITAL“, které české rádoby „redaktory“ neúnavně zásobuje … „By mohla“ je nové zaklínadlo, když zrovna není o čem psát. :-P

  • Zkus si prvně zjistit co je to letsgodital a pak tu piš.

   • Z „návrhů“ to je snad jasný: někdo vybavený 3D programem, kdo se během přestávky na oběd nudí v kanclu u kafe … :-P

  • Asi tak. Nejdriv si ty anstajne zjisti, odkud letsgodigital bere podklady (patentove prihlasky, kdyby nahodou), a pak tu teprve kydej hnuj. Neznalost je někdy smutna.

   • Odkud bere „podklady“, to mi je jedno. Důležité je, že cokoli z těch nesmyslů (aspoň v Česku převzatých) se neobjevilo ve výrobě. Jenže letošní veletrhy jsou za námi a „redaktor“ musí každodenně vykázat „práci“, a o čem taky furt psát, že ano… Chytrolíni by měli vědět, že se mnohé věci patentují jen pro „cobykdyby“, tedy pro strýčka Příhodu, aby nám to konkurence nevyfoukla, kdybychom to náhodou jednou na Svatýho Dyndy za sto let chtěli vyrábět. Ale to absolutně neznamená, že by o praktickém využití (aspoň v dohledné době) výrobce byť jen uvažoval. ;-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).