Domů » Bleskovky » Příští generace Asus Zen Watch má nabídnout týdenní výdrž na baterii

Příští generace Asus Zen Watch má nabídnout týdenní výdrž na baterii

Výdrž na baterii je Achillova pata snad všech chytrých hodinek a ani hodinky ZenWatch od Asusu nejsou výjimkou. Tento elegantní kousek se zahnutým displejem by se měl v letošním roce dočkat svého nástupce, který má být vylepšen právě v oblasti výdrže.

  

Předseda společnosti Jonney Shih prozradil deníku Focus Taiwan, že příští generace bude vybavena zjednodušenou výpočetní jednotkou a stejně tak dojde k optimalizaci operačního systému. Tato dvojice vylepšení má hodinkám zajistit až týdenní výdrž na jedno nabití, což by byl velmi silný argument oproti konkurenčním dvoudenním výrobkům. 

Rovněž se spekuluje, že by některé z příštích hodinek Asusu mohly pracovat nezávisle na spárovaném mobilním telefonu, podobně jako Samsung Gear S. U nich ale se zvýšenou výdrží zřejmě počítat nemůžeme. Příští generace Zen Watch má být údajně představena ve třetím čtvrtletí letošního roku, tedy patrně s ročním odstupem od aktuálního modelu, který byl představen loni v září na veletrhu IFA v Berlíně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. lerion (neregistrovaný)

    Vypadají velmi pěkně.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).