Domů » Bleskovky » Příští aktualizace SkyDrive má přinést celou řadu užitečných novinek

Příští aktualizace SkyDrive má přinést celou řadu užitečných novinek

Microsoft údajně připravuje další vlnu novinek pro svoji cloudovou službu SkyDrive. Tou nejzajímavější bude z našeho pohledu jistě možnost přistupovat a spravovat online zálohy našich zařízení s operačními systémy Windows Phone 8 a Windows 8.1. Bližší informace sice zatím neznáme, podobnou možnost ale rozhodně uvítáme.

Další novinkou má být funkce Sdílené seznamy, díky které bude možné mít rychlý přehled o všech položkách, které s vámi někdo sdílí. Předejde se tak nutnosti procházet složitou složkovou strukturu a hledat ten správný dokument. Jeden takový seznam pojme až 100 souborů. Stávající možnosti sdílení složek zůstanou zachovány.

Také třetí změna se týká sdílení souborů mezi uživateli. Nově bude možné nastavit, aby se obsah cizí zpřístupněné složky prostřednictvím desktopového klienta automaticky stahoval do vašeho počítače spolu s vašimi daty.

 

Tyto informace pocházejí z redakce serveru LiveSide, který již dříve s předstihem přinesl několik později potvrzených zpráv týkajících se Microsoftu a jeho cloudové služby. S jistou rezervou se jim tedy dá věřit. Bohužel ale neznáme časový rámec zveřejnění novinek, ani zda budou uvolněny najednou, či zvlášť. Dá se ale očekávat, že bychom se jich mohli dočkat do konce letošního roku.

Miroslav Havlíček

11 komentářů

 1. Super na tohle jsem čekal – Nově bude možné nastavit, aby se obsah cizí zpřístupněné složky prostřednictvím desktopového klienta automaticky stahoval do vašeho počítače spolu s vašimi daty.

 2. AD (neregistrovaný)

  Křížové tažení proti fackování češtiny na webu:

  1) „Microsoft údajně připravuje další vlnu novinek pro svoji cloudovou službu SkyDrive“, pane autore, pro „svou“, svoji je hovorové.

  2) „…a spravovat online zálohy našich zařízení“ – copak, angličtina, Gůgl translátor? Slovo „našich“ je v této poněkud (hodně) navíc.

  3) Čeština používá čárky mnohem více, než například angličtina. Je tedy žádoucí používat je všude tam, kde jsou zapotřebí.

  Dlužno poznamenat, že za tuhle slohovou práci bych na druhém stupni základní školy dostal s bídou čtyřku.

  Pochvala na závěr: Žádná hrubka při shodě podmětu s přísudkem, to se na netu jen tak často nevidí.

  • AD: Tak takové starosti bych chtěl mít také ;-)

  • PEETE: tomrálne milujem takých sarkastických prispievateľov ako ty. Ako sa má inak autor dozvedieť, že robí chyby, keď ho jeho čitatelia neupozornia? To má písať stále z chybami?

   Ja sám píšem blogy a články a som veľmi rád, keď mi niekto napíše takéto upozornenie na chyby. Nikto z autorov nie je jazykovedec, a určite sa v škole nenaučili všetky pravidlá materinského jazyka. A preto je potrebný aj pohľad „tretej osoby“, ktorá nájde chyby a poukáže na ne.

  • prvé písmeno malo byť N, nie T

  • shagy: písať stále „Z“ chybami? s kým / s čím s chybami tam má byť :P

  • sorry, hovorím že občas aj mne ujde nejaká tá chyba. Dik za upozornenie, nabudúce si dám pozor.

  • v pohode :)

  • Miroslav Havlíček

   1. Výraz „svoji“ (neplést se „svojí“ s dlouhým „í“) je ve 4. pádu jednotného čísla spisovný a správností se staví po bok výrazu „svou“, viz ÚJČ ([odkaz]).

   2. Slovo „našich“ jsem v tomto případě použil ke zdůraznění množného čísla. Předpoklad byl takový, že si článek přečtou především majitelé nejméně jednoho z uvedených zařízení. Chápu, že se to někomu nemusí líbit, to ale nemění nic na jazykové i stylistické správnosti dané věty.

   3. V předposlední větě mi skutečně chyběla čárka před spojkou „či“. Děkuji za upozornění, chybu jsem opravil.

 3. Dano (neregistrovaný)

  A teraz k veci, ano?

  Ja by som ocenil, ak by konecne MS SkyDrive umoznil zalohovat lubovolne adresare, a nie iba jeden, sluzbou vytvoreny.

  PS.: Krizove tazenie na makcene a dlzne :)

 4. Myslím, že z hlediska bezpečnosti je daleko lepší, když je to pouze daný adresář, ve kterém si mohu vytvořit libovolnou strukturu. Dokážu si představit dost scénářů, kdyby to definování libovolných adresářů k synchronizaci mohlo znamenat dost průser…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).