Domů » Bleskovky » Připravovaná Preview verze mobilních Windows 10 nemusí být systémem pro každodenní použití

Připravovaná Preview verze mobilních Windows 10 nemusí být systémem pro každodenní použití

Již víme, že Microsoft 21. ledna představí nejen spotřebitelské novinky ve Windows 10 pro počítače, ale poprvé uslyšíme i informace o příští verzi nového dlaždicového systému pro mobilní telefony a tablety. Krátce po představení má být podle analytičky Mary Jo Foley toto preview dostupné všem zaregistrovaným uživatelům do Insider programu, který zřejmě nahradí program Preview for Developers. Zřejmě se ale nebude jednat o pouhé přejmenování.

  

I když byl program Preview for Developers (jak z názvu vyplývá) určený především vývojářům aplikací, brzy se stal poměrně pohodlnou cestou, jak přeskočit nekonečné čekání na právě představené funkce příští verze systému. Do programu byly vypouštěny hotové verze systému, čekající na schválení mobilním operátorem a vydání patřičného firmwaru pro dané zařízení. Microsoft tak dal zasvěcenému uživateli defacto na výběr – počkej si blíže nespecifikovanou dobu anebo si všechny ty úžasné novinky stáhni již dnes.

  

Insider program je však jiný, tedy alespoň na těch počítačových Windows. Není do něj vypouštěna hotová verze systému, ale pouze jeho aktuální rané sestavení, které nemusí obsahovat všechny důležité funkce, nemusí být stabilní a jeho podoba se může v průběhu radikálně měnit. Vzhledem k tomu, že na internet dosud neunikly prakticky žádné informace o novém mobilním systému, lze očekávat, že Microsoft není s vývojem systému tak daleko, aby zničehonic překvapil zcela novým hotovým produktem.

  

Spíše očekáváme první beta verzi systému, kterou si insideři budou moci instalovat na vlastní riziko a která zdaleka nepřinese pocit z používání hotového systému čekajícího pouze na firmware a požehnání operátora. Na potvrzení výše napsaného si však budeme muset ještě pár dní počkat. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
35 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments