Domů » Bleskovky » Preview mobilních Windows 10 přijde zřejmě tento týden společně s nástrojem pro obnovu

Preview mobilních Windows 10 přijde zřejmě tento týden společně s nástrojem pro obnovu

Hlavní manažer operačních systémů Microsoftu Gabriel Aul zveřejňuje na svůj Twitter s poměrně velkou kadencí střípky týkající se prvního preview systému Windows 10 pro mobilní telefony. V posledních dnech v reakci na některé otázky zřejmě naznačil, kdy bude první náhled vypuštěn. 

   

Joe Belfiore na konci měsíce ledna přislíbil video, které ukáže všechny nové funkce mobilních Windows 10 s tím, že se jej dočkáme za 1 – 2 týdny. Tato časová lhůta vypršela na začátku tohoto týdne a tak Gabriel Aul čelil otázkám, proč stále žádné video nepřišlo. Aul potvrdil, že video opravdu přijde tento týden s tím, že v Redmondu „možná“ vyčkávají na vypuštění slíbeného videa zároveň s prvním sestavením systému.

  

Na internet se minulý týden dostaly od vnitřních testerů Microsoftu informace, které telefony nejspíše dostanou možnost náhledu na první verzi preview, stejně tak na povrch vypluly problémy, s nimiž se nejspíše bude první sestavení potýkat. Gabriel Aul však již dříve potvrdil, že z preview bude možnost návratu, své vyjádření nyní upřesnil informací, že tak bude možné učinit speciálním recovery nástrojem.

Bohužel však nevíme, zda se bude jednat o mobilní aplikaci či bude k obnovení systému zapotřebí počítač. Tento týden bychom se však tyto informace mohli dozvědět.    

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Na W10 se moc těším a každé info mě zajímá. Ještě by mohli ale zamakat ne větší provázanosti telefonu s konzolí. Mám L735 a Xbox One a umím si představit trošku větší spolupráci :-) MS u mě od doby co jsem si pořizoval L820 vytvořil u mě něco jako „spokojenost“ zákazníka, ale to už odbočuji. Tak šup s novým sw na mobily, konzole a počítače :D

 2. vs (neregistrovaný)

  Souhlas s PEETE,neuvěřitelně se těším:)

 3. No taky jsem zvědavý, moje očekávání však nejsou velká.

  Už to takto bylo vícekrát a potom vlastně nic převratného co by člověk často využíval a vlastně do té doby nebylo.

  Snad jenom to naprosto nepřehledné nastavení,ale zase kolikrát to člověk potřebuje.

 4. Škoda, že není informace, jaká zařízení dostanou preview v první (druhé, třetí..) vlně.

 5. Třeba na HTC 8x zapomeňte,není cesta spět.Telefon je uzamčen a nejde obnovit ani přez PC.Moc velký risk a riziko těžítka je vysoké…

  • I Pro HTC 8X je k dispozici moznost flashe pres originalni ROMUpdateUtility spolecne s originalnim nbh souborem coz je FW/OS.Vyzkouseno v praxi.

  • Mam vše potřebne a bez uspěchu…Podle mě třeba navrat z 8.1 update není možný…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).