Domů » Bleskovky » Preview mobilních Windows 10 má být dostupné na konci ledna, WP8.1 GDR2 zřejmě nepřijde vůbec

Preview mobilních Windows 10 má být dostupné na konci ledna, WP8.1 GDR2 zřejmě nepřijde vůbec

O víkendu byla do Windows Phone Store vypuštěna aplikace Phone Insider, která v budoucnu zajistí zaregistrovaným zájemcům přístup k raným sestavením nejnovější verze mobilních Windows. Podle obvykle velmi dobře informované analytičky Mary Jo Foley se jedná o blízkou budoucnost.

  

Na svém Twitteru zveřejnila informaci, že veřejné preview je očekávané krátce po 21. lednu, tedy po akci, na níž budou představeny spotřebitelské novinky systému Windows 10 a jeho mobilní verze. Microsoft zřejmě vsází všechny karty na „desítky“, neboť se spekuluje o zaříznutí očekávané aktualizace GDR2 pro současnou verzi systému. Ta měla obsahovat novinky pro Bluetooth, přepínač datových přenosů v centru akcí, podporu Cortany ve více jazycích či uspořádání nabídky nastavení.

  

Některé novinky byly do systému implementovány společně s aktualizacemi systému v programu Preview for Developers, zbytek bude zřejmě součástí mobilních Windows 10, která mají naštěstí dostat všechny Lumie běžící na Windows Phone 8.1.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
89 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments