Domů » Bleskovky » Přes Windows 10 už vyřídíte telefonní hovory. Stačí spárovat jakýkoliv Android

Přes Windows 10 už vyřídíte telefonní hovory. Stačí spárovat jakýkoliv Android

Funkce Váš telefon je přímý most mezi smartphonem a počítačem s Windows 10. Skrze ni lze vyřídit SMS komunikaci, prohlédnout si naposledy pořízené fotografie, u vybraných telefonů lze dokonce zrcadlit celá obrazovka telefonu na displej počítače. Nyní byla do aplikace Váš telefon přidána možnost vyřizovat telefonní hovory.

windows

Přímo na počítači tak lze vyhledat kontakt (nebo zadat nové číslo) a zavolat, popř. hovor přijmout. Hovory jsou zprostředkovány skrze mikrofon a reproduktor počítače, v případě potřeby je ale možné je přepnout zpět na telefon. Aby telefonování fungovalo, musí být obě zařízení mezi sebou propojena skrze Bluetooth.

Pokud ještě aplikaci Váš telefon nepoužíváte, můžete si ji pro Windows stáhnout z Microsoft Store, pro Android z následujícího odkazu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. Pro řadu uživatelů to může být dobrá věc. To je ta část „A“, je však třeba uvést také část „B“ a to již tak příjemné není. Proč? Autoři předpokládají, že každý uživatel používá nejnovější top zařízení, kde skutečně může být spojení bez problémů. Ale co starší a stará zařízení, jak to funguje? Z mé zkušenosti naprosto mizerně a proto jsem se velice rychle vrátil k osvědčeným metodám, např flash disk , přenos přes Wi-fi a volání postaru tzn, z mobilu. Domnívám se, že hlavní problém u starších zařízení je právě přenos přes bluetooth.

    • Doporučuji vyzkoušet též fax, také velmi spolehlivá technologie.

    • čo sú staršie a stará zariadenia mám doma notebok Toshiba kupovaný v roku 2009 je tam intel i3 presná verzia neviem funguje naprosto spoľahlivo všetky nove fičuriny tak tiež, za desať rokov som akurát vymenil disk za ssd , bateriu lebo pôvodná už stratila kapacitu

    • První i3 sis mohl koupit tak na konci roku 2010, spíš až v roce 2011. Tak nelži.

    • tak som sa trochu prehrabal v dokladoch bol to procesor i3 330m kúpený marec 2010 predsa len je to už dlhá doba máš pravdu nebol to rok 2009

  2. No vida, v microsoftu už mají rok 2014, nějak tou dobou přišla do iOSu/macOSu ta samá funkcionalita v rámci Continuity :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).