TOPlist

Premiéra AR/VR brýlí od Applu opět odložena. Dočkáme se vůbec letos?

vr ar apple headset
  • Apple opět odložil premiéru svých AR/VR brýlí
  • Aktuálně se spekuluje o odhalení na červnové vývojářské konferenci WWDC

O tom, že Apple chystá náhlavní soupravu pro konzumaci obsahu v rozšířené a virtuální realitě, se mluví už několik let. V posledních měsících se frekvence spekulací začala výrazně zvyšovat, což naznačuje, že odhalení je skutečně za rohem. Skloňováno bylo několik termínů, naposledy se hovořilo o dubnu letošního roku. Mark Gurman ze serveru Bloomberg nyní přišel s čerstvou informací o drobném zpoždění, které má premiéru odsunout na vývojářskou konferenci WWDC.

Podle Gurmana je důvodů pro odložení několik a týkat se mají jak hardwaru, tak softwaru. Na druhou stranu: odhalení na vývojářské konferenci dává větší smysl než na samostatné akci, neboť Apple potřebuje získat pozornost vývojářů a nalákat je na novou platformu. Je navíc pravděpodobné, že na WWDC budou AR/VR brýle pouze představené a na pulty obchodů se dostanou až ke konci roku, kdy pro ně již budou existovat zajímavé aplikace a hry.

Podle spekulací by měla chystaná jablečná souprava obsahovat dva 4K displeje, čipset z počítačové rodiny Apple M2, víc než 10 kamer a zbrusu nový software xrOS obsahující jablečné aplikace jako Zprávy, FaceTime nebo Mapy. Apple také údajně chystá videoslužbu s 3D obsahem, která má zřejmě souvislost s akvizicí firmy NextVR v roce 2020.metaverse virtualni realita pexels erik mcleanNepřehlédněte

Přijde vám 30% provize za aplikace nemravná? Poplatky v metaverse budou ještě brutálnější

Cena jablečných AR/VR brýlí je odhadována na 2 až 3 tisíce dolarů (asi 53 600 až 80 500 korun s DPH). Apple ale údajně plánuje i levnější varianty určené pro méně náročné spotřebitele.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku