Cena:

Překvapení! Microsoft předčasně vydal bezplatný multiplayer z Halo Infinite

halo infinite multiplayer mp

Microsoft při příležitosti oslav dvacátého výročí Xboxu potěšil hráče předčasným vydáním bezplatné multiplayerové části z očekávané střílečky Halo Infinite. Ta měla přitom dorazit až 8. prosince. Výrobce konzolí však vydání překvapivě uspíšil, o čemž se mezi novináři šuškalo už o den dříve. Hru můžete již nyní stahovat z Microsoft Store či Steamu, dostupná je ve verzi pro PC, Xbox One a Xbox Series X/S.

halo infinite multiplayer mp

Předčasné Vánoce

Vývojáři ze studia 343 Industries zpřístupnili plnohodnotnou multiplayerovou část hry, která obsahuje všechny herní režimy včetně arénového klání 4v4, velkých týmových bitev 12v12 či tréninkové simulace Academy. Hráči přitom nezaplatí ani korunu, Microsoft totiž již dříve oznámil, že multiplayer nového Halo nabídne bezplatně, na čemž překvapivé vydání nic nezměnilo.

Halo Infinite - Multiplayer Season One Launch Trailer

Hráči se nemusejí zaleknout ani označení „beta“, neboť se skutečně jedná o kompletní režim pro více hráčů, ve kterém se veškerý dosažený postup přenese do plné verze, jejíž vydání 8. prosince je v tuto chvíli spíše formalitou. Ve stejný den vyjde rovněž příběhová část hry, za kterou však zájemci musejí zaplatit 60 euro (v přepočtu asi 1500 korun).

Plnohodnotný multiplayer

Zmíněný arénový režim 4v4 klade důraz na kompetitivní hraní, týmovou souhru a malé pěchotní mapy.

Na větších mapách s dostatkem ovladatelných vozidel a zbrojního arzenálu se pak odehrává režim Big Team Battle pro 12v12 hráčů, který však od předchozích dílů prošel několika změnami. V průběhu zápasu se například postupně objevují stále účinnější vozidla. Na mapách lze rovněž narazit na skrýše se zbraněmi, nad nimiž se vyplatí držet v průběhu zápasu kontrolu.

Nepřehlédněte: Recenze Xbox Series X: budoucnost hraní podle Microsoftu

Stejně jako v případě mnoha současných online her se ani Halo neobejde bez placeného sezónního obsahu (první sezóna již začala), který za poplatek 10 dolarů za sezónu umožní hráčům sbírat zkušenostní body, za něž si mohou odemknout rozličné kosmetické předměty. Každá sezóna potrvá tři měsíce.

Rekordní začátek

Zájem hráčů je velký. Nedlouho po vydání se počet souběžně hrajících hráčů na Steamu vyšplhal na více než 269 tisíc, čímž se Halo Infinite stalo dosud nejhranějším titulem z dílen Xbox Game Studios. Dosavadní prvenství shodou okolností držela zdařilá kolekce Halo: Master Chief Collection, kterou v jeden moment hrálo 161 tisíc hráčů.

Na celý záznam předtočeného streamu se můžete podívat níže.

Xbox Anniversary Celebration
Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.