Domů » Bleskovky » Přehled chystaných her pro Windows Phone s podporou Xbox Live

Přehled chystaných her pro Windows Phone s podporou Xbox Live

Redaktoři serveru Xbox360Achievements.org měli možnost si promluvit s Raymondem Estradou z Microsoftu, který jim ochotně ukázal hry, kterých se na Windows Phone dočkáme v průběhu roku (a některé z nich již vyšly). Ukázky jednotlivých titulů najdete v přiloženém videu.

  • Wordament sice již na Marketplace naleznete, ale hra nově dostane podporu Xbox Live. Wordament je hra pro více hráčů (přes internet), kde je vaším úkolem najít co nejvíce slov ze zadaných písmen (v angličtině). Hra bude i nadále zdarma, ve hře však bude viditelná reklama.
  • geoDefense Swarm – ani hra geoDefense není neznámá. Jedná se o hru, kde stavíte věže a musíte zabránit průchodu nepřátel do cílového bodu. Na Marketplace se nachází v prodeji za 62,49 Kč a má i bezplatný trial. Verze Swarm však není pouhým updatem. Přináší nové rozložení (hra bude mít pole udělané z hexagonů) a nepřátelské jednotky budou mít více vstupních a výstupních oblastí.
  • Carcassonne – jedná se o velmi populární deskovou hru. Port této hry na mobilní telefony s Windows Phone nám umožní hrát nejen na telefonu proti umělé inteligenci, ale zároveň přes internet s našimi přáteli!
  • Gerbil Physics je hra, která vyšla již 14. března. Koupit si jí můžete za 62,49 Kč na Marketplace, kde naleznete i bezplatný trial. Vaším úkolem je za pomoci bomb ničit seskupení stvoření zvaných pískomil (anglicky gerbil)
  • Shoot1UP je 2D hrou, kde musíte za pomoci dvou stíhaček sestřelovat nepřátele.
  • Civilization Revolution se v Marketplace objevila dnes. Jedná se o hru původně vytvořenou Sidem Meierem a vaším úkolem je rozšiřovat vaši osadu, provádět výzkum a bránit se nájezdům nepřátel. Hra totiž probíhá od dob pradávný, přes královskou éru a současnost až do budoucnosti. Ve hře budete mít na výběr ze 16 národů a vítězství bude možná dosáhnout pomocí 4 různých faktorů – technologického, ekonomického, kulturního či dominance (válkou)
  • PES 2012 je na Marketplace od 21. března. Za 103,99 Kč můžete získat fotbalový simulátor. PES 2012 má licence na kluby hrající fotbalovou ligu mistrů i evropskou ligu, takže si můžete být jisti, že se ve hře objeví jména reálných hráčů. Hru stahujte zde – trial má omezení na hraní pouze zápasu Barcelona – Real Madrid.
  • Sid Meier’s Pirates! – další hra původně od Sida Meiera nás zavede do pirátského prostředí. Jako správný pirát se budete muset plavit po širém moři a vyhledávat ostatní lodě, které se poté pokusíte přepadnout.
  • Pinball FX 2 – hru pinball je asi zbytečné představovat. Můžeme jen čekat, jaké achievementy budou pro nás připraveny
  • Dodonpachi Maximum je poslední představenou hrou. Jelikož vyšla již 7. března, tak si jí můžete stahovat z Marketplace. Plná verze stojí 103,99 Kč, ale je připravena i bezplatná zkušební verze.

Pokud máte nějakou oblíbenou hru pro Windows Phone, můžete se v komentářích o svůj tip podělit s dalšími čtenáři.

Tomáš Kápl

Fanoušek moderních technologií, který svůj volný čas i prostředky utápí v budování chytré domácnosti a věří, že jí jednou opravdu dokončí. Kromě toho hledá způsoby, jak efektivně pracovat s vlastním časem a automatizovat maximum rutinní práce.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).