Domů » Bleskovky » Předplatili jste si Office 365 jen kvůli editaci dokumentů na mobilních zařízeních? Microsoft vám vrátí peníze

Předplatili jste si Office 365 jen kvůli editaci dokumentů na mobilních zařízeních? Microsoft vám vrátí peníze

Na minulý týden si Microsoft připravil příjemný dárek pro uživatele iOS a Android v podobě kancelářského balíku Office, který umožňuje vytváření a základní editaci souborů zdarma. Dosud bylo možné soubory Office na těchto dvou platformách pouze prohlížet a jejich úpravy byly podmíněny vlastnictvím předplatného služby Office 365. Těm, kteří si dříve předplatili službu Office 365 jen kvůli základní editaci dokumentů, která je nyní zdarma, vrátí Microsoft peníze.

  

Uživatelé, kteří si Office 365 předplatili po 27. březnu 2014, se o peníze budou muset přihlásit sami na místě, kde si předplatné zakoupili – na podpoře Microsoftu nebo na podpoře iTunes. Microsoft bude vracet poměrnou část všem, kteří se o peníze přihlásí do 31. ledna příštího roku a předloží platný doklad o koupi. Proces vrácení peněž má trvat 6 – 8 týdnů, uživatel poté ale přijde nejen o možnost pokročilé editace souborů, ale také o neomezené úložiště na cloudové službě OneDrive.

  

Microsoft nabídkou svého kancelářského balíku zdarma uhodil hřebíček na hlavičku, hned první den byly aplikace Word, Excel a PowerPoint vystřeleny na první místa v žebříčku nejstahovanějších aplikací pro iPad a podobně si vedou i v žebříčku aplikací pro iPhone.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).