Pozdrav z budoucnosti. LG pracuje na futuristickém zařízení s rolovacím displejem

lg roll displej

Společnost LG zatím nepředstavila žádný smartphone s ohebným displejem, namísto toho experimentuje s plochými přídavnými displeji ke svým vlajkovým telefonům. To však neznamená, že o využití ohebných displejů nepřemýšlí, jen na věc možná půjde jinak než konkurence.

LG ohebny hra

Smartphone s rolovacím displejem již v příštím roce?

Na konci loňského si společnost LG podala patent na telefon s rolovatelným displejem, podle kterého by se měl displej vysouvat z těla telefonu do velké tabletové úhlopříčky. I když obrázky z patentové přihlášky nemusí nic znamenat, podle korejských zdrojů LG skutečně takový telefon chystá. Je prý vyvíjen v korejském Pyeongtaeku pod kódovým označením Project B a údajně již existuje přibližně 1000 až 2000 prototypů.

Zajímavé je, že pro tyto rolovací telefony nepoužívá LG displeje s vlastní divize LG Display, ale namísto toho vsází na konkurenční společnost BOE. Mezi rýsovacím prknem a prodejním kusem prý obvykle pobíhají tři až čtyři prototypové fáze, bohužel zatím nevíme, ve které z nich se Project B nachází. Korejské zdroje však odhadují, že by se rolovací telefon od LG mohl objevit na pultech obchodů už na začátku příštího roku.

Společnost LG by chtěla na tomto zařízení ukázat, že stále dokáže být inovativní. O poslední smartphony značky nejeví zákazníci zvlášť vysoký zájem, což se odráží i na mizerných finančních výsledcích – mobilní divize vykázala ztrátu již 20 čtvrtletí po sobě.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku