Domů » Bleskovky » Používáte ještě Windows Phone 8.1? Microsoft vám v prosinci vypne obchod s aplikacemi

Používáte ještě Windows Phone 8.1? Microsoft vám v prosinci vypne obchod s aplikacemi

Microsoft v minulých dnech aktualizoval dokumenty podpory, přičemž jednou z ohlášených změn je vypnutí obchodu aplikací na platformě Windows Phone 8.1.

Podpora pro tento systém skončila už v červenci roku 2017, od letošního července již vývojáři nemohou do obchodu zasílat nové verze aplikací. 16. prosince dojde k úplnému vypnutí obchodu, takže uživatelé zcela přijdou o možnost instalovat nové aplikace, ani přeinstalovávat ty stávající. U některých titulů může být omezena jejich funkcionalita.


Některé smartphony s Windows Phone 8.1 je možné aktualizovat na Windows 10 Mobile, což může životnost prodloužit, avšak i zřejmě pouze na omezenou dobu – podpora Windows 10 Mobile končí na konci letošního roku, byť provoz obchodu s aplikacemi patrně ihned ukončen nebude.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Kajo
Anonym
Kajo

Smutny koniec nadejnej platformy…

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Tak ten definitivně skončil už 2017, jen někteří odmítali pacienta odpojit od přístrojů a nehumálně jej udržovali při životě.

uni
Uživatel
uni

Už 2015 uvedením nástupce Windows 10 Mobile, kdy se razilo „one core“ a vše ostatní přestalo existovat.
Ironií je, že se MS vlastně „one core“ na konec povedlo, skutečně je jen jedno, to na x86-PC:)

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

To je fakt s tím 2015 :P

JP23
Uživatel
JP23

Právě naopak – smutný konec beznadějné platformy. Kdyby byla nadějná tak ji neodstřelí.

Radim
Anonym
Radim

bylo nás málo, ale měl jsem ten systém fakt rád.

kropovez
Anonym
kropovez

Microsoft udělal chybu, že to tenkrát zařízl a novému Windows 10 Mobile nedal šanci se prosadit. Ostatně nechápu, proč se na W10M vůbec pracovalo, když s ním vyšly 3 modely. Procenta na trhu rostly pomalu, tak to raději poslali k šípku. Naštěstí jsem používal Windows mobile v době, kdy oproti konkurenci nic nechybělo (2013-2016) a doteď na něj vzpomínám jako na svůj nejoblíbenější telefon.

uni
Uživatel
uni

WM byl už před deseti lety zoufale zastaralý, asi máš na mysli Windows Phone.

lerion
Anonym
lerion

Uni, chapu ze pro tvuj slepici mozek je problem ne zrovna jasne verzovani Microsoftu pochopit. Ale u Windows 10 Mobile opravdu neni myslen WM. Zkus se zapojovat do diskuzi u veci, kde o tom neco vis. Jo pockej, to bys neprispival nikde – super. Win-win.

kropovez
Anonym
kropovez

Vzhledem k rokům které píši je jasné že mám na mysli Windows Phone pro který poté vyšla aktualizace na Windows 10 Mobile. Prostě Windows v telefonu. Mimochodem Windows mobile 6.1 a 6.5 jsem také používal, ale to už je období 2007-2008.

Vladimír
Anonym
Vladimír

Měl jsem windows phone 8.1 a následně 10 moc rád. Na lumii 640 fungovali dobře. Dlaždice mi chybí dodnes.
Telefon jsem věnoval synovi,který si přes něj pouští písničky z YouTube a hraje na bicí Mimochodem zvukově jsou lumie z té střední třídy nepřekonatelné….. nahrávání i přehrávání.