Používáte šifrování BitLocker? NEinstalujte aktualizaci Lumia Cyan

Počínaje včerejším dnem začal Microsoft vypouštět do světa aktualizaci Lumia Cyan společně s Windows Phone 8.1 pro stávající zařízení. Prozatím se dočkaly modely Lumia 925 a 625, pokud jste však majitel jednoho z uvedených zařízení, ještě nemusíte mít vyhráno. Má-li váš telefon aktivované šifrování BitLocker (typicky, je-li spravován firmou; například je připojen k serveru Exchange Active Sync), skončí váš aktualizační proces „modrou smrtí“.

 

Informace na obrazovce postižených telefonů vyžaduje zapojení USB recovery klíčenky a nabízí odkaz, kde si můžete obstarat. Podle zkušeností uživatelů diskuzních fór je však nejjednodušší obnovit telefon pomocí nástroje Nokia Software Recovery tool, bohužel v tomto případě uživatel přijde o všechna data v přístroji. Stažení aplikace Recovery tool s návodem k jejímu použití je k dispozici na těchto stránkách

 

Pokud jste si jistí, že má váš telefon zapnuté šifrování BitLocker, neaktualizujte jej ani v případě, že vám bude aktualizace nabídnuta. Microsoft se k této situaci prozatím nevyjádřil, snad brzy dojde k jejímu napravení.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku