Domů » Bleskovky » Používáte alternativní aplikaci pro SMS? Tuhle raději smažte, vaše soubory volně vystavuje na internet

Používáte alternativní aplikaci pro SMS? Tuhle raději smažte, vaše soubory volně vystavuje na internet

Není nezvyklé, že majitelé mobilních telefonů nejsou spokojení s aplikací pro zprávy, které nabízí výrobce zařízení. Uživatelé telefonů se zeleným robotem pak mají na výběr z desítek aplikací, které se snaží o větší uživatelskou přívětivost, i o případné další funkce, které si uživatelé žádají.

android apps phone

Pokud jednou z těch, které používáte, je i Go SMS Pro, doporučujeme její okamžité smazání z telefonu. Důvodem je bezpečnostní díra, díky které může téměř každý dohledat veškeré soubory, které jste kdy odeslali, volně na internetu.

Redaktoři serveru TechCrunch se tímto způsobem dostali po návštěvě několika odkazů na soubory jako jsou fotky displeje bankovní transakce, telefonní čísla, výpis z rejstříku trestů, a také velké množství intimních fotek.

gosms pro

Problémem je, že aplikace Go SMS Pro, kterou si na Google Play stáhlo více než 100 milionů uživatelů, nahrává každý odeslaný soubor na internet, který je pak přístupný přes URL adresu. Tuto adresu pak odešle příjemci zprávy, a pokud také používá zmíněnou aplikaci, soubor se rovnou zobrazí ve zprávě. Tato adresa vedoucí na soubor však není zašifrovaná a navíc je její tvar předvídatelný. Stačí tedy pouze měnit jednu proměnnou a kdokoli se dostane k různým souborům různých uživatelů.

android apps phone 2

Vývojáři aplikace ani po několika upozorněních na bezpečnostní díru nijak nereagovali, problém přetrvává již několik měsíců. Pokud tedy danou aplikaci používáte, doporučujeme ji velmi rychle vyměnit za jinou.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

12 komentářů

 1. To by se na tom „dětském“ iOS asi stát nemohlo, co?

   • Nejlepší byla stará telefonní budka s automatem do kterého se hodila drobná a pak ťukat SMS 😀😀😀

  • iOSjehorsiahorsi

   Tak to asi nechápete princip, jakým je to realizováno, protože se to může stát na každé platformě.

   • „Problémem je, že aplikace Go SMS Pro, kterou si na Google Play stáhlo více než 100 milionů uživatelů, nahrává každý odeslaný soubor na internet, který je pak přístupný přes URL adresu.“

    On snad má iOS takovou bezpečnostní hrubku? Když si kdejaký jouda z horní dolní může napsat appku na smsky a konverzaci milionu uživatelů přenášet přes internet (nemluvě o tom, co s ní on sám dělá), to je opravdu OS k smíchu.

   • Ale iOSu se to netýká. Nemůžete mít alternativní aplikaci na SMS ;-)

   • Vážne? Rad bych se neco naučil… Jak se z iOS dostanu do Google play?… Mne funguje jeno Apple appstore…

   • Kolik že těch dat uniklo skrze tu iMessage? LOL :D Ještě si poplakej.

   • Horsi je ze ze na androidu si clovek musi skodlivou aplikaci nainstavat sam, na ios ti ji poskytne primo Apple

   • Přesně tak, u iOS se to stává a nejednou u jejich origo aplikaci jako iMessage, Email apod., coz je větší fail, oproti dostažené aplikaci.

 2. Karel Endler

  Honem začněte používat jinou appku na SMS – vaše soubory jsou už stejně dohledatelné na internetu.

 3. Používám signál, ale má problémy s odesíláním sms na prémiové služby. Když zadám třeba cislo 90xxyyzz tak to odešle na +42090xxyyzz ale to prostě neodejde a SMS je neodeslana.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).