Domů » Bleskovky » Pouze pro USA: Bezplatná výměna rozbitého HTC a cloudová hudba na OneDrive

Pouze pro USA: Bezplatná výměna rozbitého HTC a cloudová hudba na OneDrive

Ve světě mobilních technologií si bohužel nejsou všichni rovni a některé výhody mobilních společností jsou podmíněny geografickou polohou. Po tomto týdnu například můžeme americkým (a jiným) uživatelům závidět dvě novinky – bezplatnou výměnu poškozeného telefonu HTC nebo službu Xbox Music, která nově umožňuje poslouchat vlastní hudbu z úložiště OneDrive.

UH OH!: Služba pro utopené telefony a pavouky na displejích

Ve středu konalo HTC tiskovou konferenci, na níž představilo službu UH OH (ve volném českém překladu ACH JO!). Tyto dvě slabiky se v Americe používají, když se stane něco nepříjemného, a právě pro tyto chvíle je služba UH OH určena. V prvním roce od koupě telefonu slibuje HTC výměnu zařízení v případě jakéhokoliv mechanického poškození po pádu nebo utopení.

 

Výměna stylem kus za kus je v rámci této akce garantována pouze pro telefony HTC One (M8) a One (M9). Pokud je majitel telefonu pečlivý a jeho telefon přežije první rok bez úhony, dostane 100dolarový poukaz na koupi dalšího telefonu HTC.

  

OneDrive jako úložiště pro streamovanou hudbu

Microsoft v týdnu představil očekávané partnerství Xbox Music a OneDrive. Princip nové služby je jednoduchý – nahrajete si do složky Hudba na úložišti OneDrive vlastní hudební sbírku a následně ji budete moci poslouchat na jakémkoliv zařízení s operačním systémem Microsoftu. Hudba je streamovaná, lze ji však například na mobilních telefonech uložit pro offline poslech. Výhodou tohoto řešení je neustále aktualizovaná hudební sbírka na všech zařízeních.

   

Předplatitelé služby Xbox Music Pass navíc pro účely ukládání hudby dostanou 100 GB prostoru na OneDrive, zaplnit je mohou až 50 tisíci písniček ve formátu MP3, M4A (AAC) a WMA. Streamovaní hudby z OneDrive není aktuálně možné provozovat na zařízeních s Androidem a iOS a vyloučeni jsou také uživatelé ze zemí, kde není služba Xbox Music provozována. 

 

Doufáme, že se tyto služby jednoho krásného dne podívají i do našich končin, jak bezplatnou výměnu rozbitého HTC, tak možnost streamované hudby z OneDrive bychom určitě ocenili.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. 14.3. (PI Day) byla navíc akce voucheru XBox Music na rok za 850Kč. Takže 12 měsíců hudební předplatné a nyní navíc 100GB pro OneDrive za 850 není vůbec špatné!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).