Sledujte nás na YouTube

Potřebujete větší zobrazovací plochu? ASUS ukázal prototyp tenkého 14″ monitoru do USB

Přenosné mobilní pracovní stanice zažívají v éře konvertibilních zařízení a ultrabooků zmenšování úhlopříček, tento „problém” se dá vyřešit kupříkladu připojením externího monitoru. ASUS na veletrhu Computex jeden takový monitor ukázal, má úhlopříčku displeje 14 palců a připojuje se přes USB.

 

Displej přídavného monitoru od ASUSu nabízí skromné rozlišení 1,366 × 768 pixelů, je schopný rozeznat až 10 dotyků a připojuje se konektorem USB 3.0. Lze jej tak použít v podstatě u každého zařízení s tímto portem, ASUS měl svůj prototyp připojený k vlastnímu tabletu Transformer T100. Vzhledem k tomu, že se jedná pouze o prototyp, neznáme ani datum uvedení na trh, ani cenu, za kterou se bude toto příslušenství prodávat. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

  1. Petr (neregistrovaný)

    a v čem je to jako lepší než tenhle 15” FullHD do USB? [odkaz]

  2. AndyS (neregistrovaný)

    u MB168B nevidim, ze by byl dotykovy.

  3. mceza (neregistrovaný)

    Stejně přenosný a s USB už před lety mělo Lenovo. Ale tenkrát ještě nefrčely dotykové displeje.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *