Domů » Bleskovky » Potřebujete větší zobrazovací plochu? ASUS ukázal prototyp tenkého 14″ monitoru do USB

Potřebujete větší zobrazovací plochu? ASUS ukázal prototyp tenkého 14″ monitoru do USB

Přenosné mobilní pracovní stanice zažívají v éře konvertibilních zařízení a ultrabooků zmenšování úhlopříček, tento „problém“ se dá vyřešit kupříkladu připojením externího monitoru. ASUS na veletrhu Computex jeden takový monitor ukázal, má úhlopříčku displeje 14 palců a připojuje se přes USB.

 

Displej přídavného monitoru od ASUSu nabízí skromné rozlišení 1,366 × 768 pixelů, je schopný rozeznat až 10 dotyků a připojuje se konektorem USB 3.0. Lze jej tak použít v podstatě u každého zařízení s tímto portem, ASUS měl svůj prototyp připojený k vlastnímu tabletu Transformer T100. Vzhledem k tomu, že se jedná pouze o prototyp, neznáme ani datum uvedení na trh, ani cenu, za kterou se bude toto příslušenství prodávat. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Petr (neregistrovaný)

    a v čem je to jako lepší než tenhle 15“ FullHD do USB? [odkaz]

  2. u MB168B nevidim, ze by byl dotykovy.

  3. Stejně přenosný a s USB už před lety mělo Lenovo. Ale tenkrát ještě nefrčely dotykové displeje.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).