Po poslední aktualizaci Galaxy S8 a S8+ nelze přemapovat tlačítko pro Bixby

Už brzy se začnou prodávat vlajkové smartphony Samsung Galaxy S8 a S8+, které nabízí výtečnou výbavu jak v oblasti hardwaru, tak v oblasti softwaru. Samsung pro tyto telefony dokonce vyvinul virtuální asistentku Bixby, tu však hned při startu provázejí potíže – bude dostupná pouze ve dvou jazycích, a to ještě s omezenou sadou funkcí.Nepřehlédněte

Tohle se majitelům Galaxy S8 líbit nebude: plnohodnotná Bixby nabere velké zpoždění

Našinec tak pro Bixby nenajde využití, a hardwarové tlačítko pro její vyvolání na straně telefonu nebude mít důvod mačkat. Sice se objevilo několik aplikací, které umožňovali jeho přemapování na užitečnější funkci, poslední drobná OTA aktualizace však tuto možnost zakázala. Podle serveru XDA Developers bohužel půjde funkce tlačítka změnit pouze po rootnotí telefonu, na které však mnoho běžných uživatelů nenajde odvahu. Jejich smartphony Galaxy S8 a S8+ tak budou mít na hraně zcela nevyužívané tlačítko.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku