Domů » Bleskovky » Porsche Boxster slaví 25 narozeniny. Dárek od automobilky se vám bude líbit

Porsche Boxster slaví 25 narozeniny. Dárek od automobilky se vám bude líbit

Celé čtvrt století je na trhu Porsche Boxster, které patří k tomu nejdostupnějšímu, co si od stuttgartské automobilky můžete koupit. Aktuálně je v nabídce už čtvrtá generace, za kterou zaplatíte minimálně 1,6 milionu korun.

Porsche Boxster slaví 25 narozeniny a jak jistě víte, každé narozeniny je potřeba více či méně oslavit a tak Porsche nabídne zákazníkům limitovanou edici Boxster 25 Years v počtu 1250 kusů. A že je se na co těšit! Začneme motorem, který bude totožný, jenž najdete v útrobách verze GTS 4.0. Tedy atmosféricky čtyřlitrový šestiválec s výkonem 394 koní. Třešničkou na dortu je, že si ho můžete spárovat jak s dvouspojkovou převodovkou PDK, ale také šestistupňovým manuálem.

Limitovaná edice není však jenom o motoru. Součástí je například sportovní zavěšení se sníženým podvozkem a specifický vzhled. Auto je zahaleno do stříbrného laku s názvem GT Silver Metallic a stojí na 20palcových kolech se zlatým nádechem. Pokud by vám však stříbrný lak nebyl po chuti, můžete zvolit i černou nebo bílou metalízou.

Specifický je také interiér, který využívá kožené čalounění Bordeaux, které ladí s barvou střechy. Popřípadě sáhnout můžete po černé variantě interiéru. Vnitřek auta zdobí také hliník, nechybí sportovní multifunkční volant nebo elektricky ovládaná sedadla. Výbava je samozřejmě daleko bohatší než v případě základní verze.

Objednávat můžete už nyní. U prvních dealerů bude edice Boxster 25 Years v průběhu letošního roku. Cena v USA startuje na 98 600 dolarech, tedy lehce nad hranicí 2,1 milionů korun. V České republice odhadujeme cenu minimálně nad hranicí 2,5 milionů korun.

Patrik Svatoš

Redaktor automobilové sekce, který má rád technologie, auta, fandí Olympique Marseille a nedokáže žít bez kofeinu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).