Cena:

Porsche Boxster slaví 25 narozeniny. Dárek od automobilky se vám bude líbit

Celé čtvrt století je na trhu Porsche Boxster, které patří k tomu nejdostupnějšímu, co si od stuttgartské automobilky můžete koupit. Aktuálně je v nabídce už čtvrtá generace, za kterou zaplatíte minimálně 1,6 milionu korun.

Porsche Boxster slaví 25 narozeniny a jak jistě víte, každé narozeniny je potřeba více či méně oslavit a tak Porsche nabídne zákazníkům limitovanou edici Boxster 25 Years v počtu 1250 kusů. A že je se na co těšit! Začneme motorem, který bude totožný, jenž najdete v útrobách verze GTS 4.0. Tedy atmosféricky čtyřlitrový šestiválec s výkonem 394 koní. Třešničkou na dortu je, že si ho můžete spárovat jak s dvouspojkovou převodovkou PDK, ale také šestistupňovým manuálem.

Limitovaná edice není však jenom o motoru. Součástí je například sportovní zavěšení se sníženým podvozkem a specifický vzhled. Auto je zahaleno do stříbrného laku s názvem GT Silver Metallic a stojí na 20palcových kolech se zlatým nádechem. Pokud by vám však stříbrný lak nebyl po chuti, můžete zvolit i černou nebo bílou metalízou.

Specifický je také interiér, který využívá kožené čalounění Bordeaux, které ladí s barvou střechy. Popřípadě sáhnout můžete po černé variantě interiéru. Vnitřek auta zdobí také hliník, nechybí sportovní multifunkční volant nebo elektricky ovládaná sedadla. Výbava je samozřejmě daleko bohatší než v případě základní verze.

Objednávat můžete už nyní. U prvních dealerů bude edice Boxster 25 Years v průběhu letošního roku. Cena v USA startuje na 98 600 dolarech, tedy lehce nad hranicí 2,1 milionů korun. V České republice odhadujeme cenu minimálně nad hranicí 2,5 milionů korun.

Autor článku
Patrik Svatoš
Redaktor automobilové sekce, který má rád technologie, auta, fandí Olympique Marseille a nedokáže žít bez kofeinu.