Domů » Bleskovky » Video: Srovnání rychlosti všech generací telefonů Nexus

Video: Srovnání rychlosti všech generací telefonů Nexus

Po zahájení prodeje nového iPhonu 5s a iPhonu 5c jsme vám ukázali video porovnávající rychlost všech generací jablečného telefonu od roku 2007, kde je vidět velká změna v průběhu let. Stejné je to i u Googlu, Nexus One představený na začátku roku 2010 měl 512 MB operační paměti a jednojádrový procesor. Oproti tomu dnešní Nexus 5 (videopohled) má 2 GB paměti RAM a čtyřjádrový čip Snapdragon 800.

Nexus 5 vs. Nexus 4 vs. Galaxy Nexus vs. Nexus S vs. Nexus One

Porovnání všech generací telefonů Nexus přinesl server PhoneBuff. Dle očekávání je vidět, že Nexus One a Nexus S již ukazují věk a jednojádrový procesor má problém s hrou Temple Run 2 a načítáním webové stránky serveru The Verge. Všechny telefony běží na poslední verzi systému, kterou Google vydal. To znamená Android 2.3 pro Nexus One, 4.1 pro Nexus S a 4.3 pro Galaxy Nexus a Nexus 4. Nexus 5 byl jediným s nejnovější verzí 4.4 KitKat.

David Podzimek

5 komentářů

 1. Hmm, tak zároveň s videem jsem zkoušel rychlost načtení plné stránky theverge.com na IE WP8 (L720) a jsem lehce pod úrovní Galaxy Nexus :D

 2. mikis (neregistrovaný)

  U Nexusu 5 je displej trochu do žluta, když je vedle něho v přímém srovnání Nexus 4 tak je to dost vidět. Když jsem to četl v první recenzi říkal jsem jsi špatný kus ale asi na tom něco bude:-(

  • David Podzimek

   Dobrý den, zjišťoval jsem na toto téma informace hned po představení Nexu 5, jelikož mi vedle mého G2 přišel opravdu hodně žlutý. Jedná se techniky o stejný panel jako je v G2, ale je zvolena teplejší barevná kalibrace. Nejspíše volba ze strany Googlu, důvody těžko soudit. V součtu jsem viděl už asi deseti LG Nexus 5 a všechny mají stejné displeje.

 3. mikis (neregistrovaný)

  Děkuji za odpověď, ono když člověk nemá přímé srovnání tak si asi časem zvykne nebo si to tak nějak vůbec neuvědomí že je ten odstín displeje do žluta, každopádně víc se mi zamlouvá kalibrace barev displeje G2-ky.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).